WYPADEK NIEOZNAKOWANEGO RADIOWOZU

W poniedziałek 29 kwietnia na trasie Kolonia – Świętajno doszło do zderzenia volkswagena passata i nieoznakowanego policyjnego opla astry.

Pierwszym z aut podróżował tylko kierowca, drugim jechało dwóch nieumundurowanych policjantów.

- Do zderzenia doszło w momencie, kiedy nasz opel wykonywał manewr skrętu w lewo. Wtedy został uderzony przez jadącego z tyłu passata – informuje asp. szt. Anna Walerzak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Wszyscy uczestnicy zdarzenia z ogólnymi obrażeniami zostali przetransportowani do szpitala.

NIE NACIESZYŁ SIĘ SKRADZIONYM AUTEM

W piątek 3 maja policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w Wielbarku doszło do kradzieży forda. W ciągu zaledwie godziny od uzyskania tej informacji, funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Wielbarka, który wyjechał autem z posesji po wcześniejszym zabraniu kluczyków z mieszkania. Podczas przesłuchania mężczyzny znaleziono przy nim woreczek strunowy ze śladowymi ilościami amfetaminy. Śledczy przedstawili 28-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem oraz posiadania środków psychotropowych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem.