SKASOWANA BEEMKA

W piątek 17 maja w Dzierzkach BMW wpadło do rowu.

Autem podróżowało pięć osób: 21-letni kierowca oraz pasażerowie w wieku 21, 23, 26 i 29 lat. W chwili przybycia na miejsce służb ratunkowych wszyscy przebywali poza pojazdem. Kierowca uskarżał się na ból kręgosłupa na odcinku szyjnym. Pozostali uczestnicy zdarzenia nie mieli widocznych obrażeń. Mimo to poprosili o rutynowe badanie, które wykonał wezwany na miejsce zespół ratownictwa medycznego. W efekcie cała piątka została zabrana do szpitala w Szczytnie. Samochód, którym podróżowali, został niemal całkowicie zniszczony.

ZGUBIŁO GO PUBLICZNE PICIE

W niedzielę 19 maja tuż przed południem oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o osobach spożywających alkohol w miejscu publicznym. Skierowany tam patrol zastał grupę czterech mężczyzn delektujących się procentowymi trunkami. Za popełnione wykroczenie zostali ukarani mandatami. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnej bazie, okazało się, że jeden z nich, 51-letni mieszkaniec Świętajna, jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej jednostki.

SKRZYNKA OKOPCIŁA DOM

W piątek 17 maja w Miłukach, gmina Pasym, doszło do pożaru skrzynki elektrycznej umieszczonej w wiatrołapie budynku jednorodzinnego. Okazało się, że zgasł on samoistnie, jeszcze przed przyjazdem strażaków. Obecny na miejscu właściciel przewietrzył wnętrze, które zostało jednak mocno okopcone. Strażacy przy użyciu kamery termowizyjnej wykluczyli występowanie ukrytych zarzewi ognia. Sprawdzili także miernikiem, czy w pomieszczeniach nie występuje tlenek węgla.

SAMOCHÓD W ROWIE,KIEROWCA WYPAROWAŁ

W niedzielę 19 maja wieczorem strażacy otrzymali zgłoszenie o leżącym w rowie w Brajnikach volkswagenie passacie. Świadkowie, którzy byli obecni na miejscu zdarzenia poinformowali, że kierowca oddalił się w nieznanym kierunku. Ratownicy przeszukali teren, ale nikogo nie znaleźli.