ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ

W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał wobec 33-letniego mieszkańca gminy Rozogi postanowienie o tymczasowym dwumiesięcznym areszcie. Mężczyzna od około pół roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką.

Zebrany materiał dowodowy w postaci zeznań pokrzywdzonej, jak i świadków w pełni uzasadniał skierowanie do sądu wniosku o areszt. 33-latek, najczęściej będąc pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury, podczas których wulgarnymi słowami wyzywał matkę, bił ją pięściami po ciele i głowie, zakłócał odpoczynek, a także groził pobiciem, a nawet zabiciem przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Gehenna skończyła się, gdy zdesperowana kobieta w końcu odważyła się opowiedzieć policjantom o tym, co przeżywała przez ostatnie miesiące. 33-latek nie przyznał się do winy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

NIETRZEŹWI ZA KÓŁKIEM

W poniedziałek 3 czerwca policjanci złapali trzech amatorów jazdy po kielichu. Pierwszy z nich to 60-letni mieszkaniec gminy Wielbark, który motorowerem wybrał się po samochód, który dzień wcześniej uległ awarii. Badanie wykazało u mężczyzny ponad 1 promil alkoholu. Oprócz tego  wyszło na jaw, że ma on czynny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  
Drugi zatrzymany to 34-latek z gminy Dźwierzuty. Kierując oplem znajdował się w stanie po użyciu alkoholu i również miał zakaz kierowania ważny do kwietnia 2021 r. Za brak ważnych badań technicznych zatrzymano mu dowód rejestracyjny.
W ręce stróżów prawa wpadł też inny mieszkaniec gminy Dźwierzuty. 61-latek jechał rowerem, mając w organizmie 1,3 promila ognistego trunku. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA MOTOCYKLIŚCIE

We wtorek 28 maja około godziny 18.30 w Lipowej Górze Wschodniej doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego i motocykla. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 57-letni mieszkaniec Olsztyna, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklowi kierowanemu przez 34-letniego mieszkańca gminy Szczytno jadącemu od strony Szczytna w kierunku Roman. Motocyklista, na widok wyjeżdżającego z prawej strony pojazdu, zaczął gwałtownie hamować, w wyniku czego przewrócił się i sunąc po mokrej nawierzchni, uderzył w bok mercedesa. Badanie wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. W związku z odmową przyjęcia mandatu karnego przez 57-latka z osobówki, zostanie skierowany wniosek do sądu o jego ukaranie.
Dodatkowo podczas interwencji wyszło na jaw, że kierujący motocyklem marki Yamaha poruszał się pojazdem nie dopuszczonym do ruchu i nie posiadał do tego stosownych uprawnień. Policjantom tłumaczył, że pojazd kupił niedawno i nie zdążył go jeszcze zarejestrować. Za popełnione wykroczenie, w tym brak uprawnień oraz kierowanie pojazdem niezarejestrowanym, wobec mieszkańca gminy Szczytno również zostanie skierowany wniosek do sądu.