PIJANI ZALEGLI NA DRODZE

Skrajną bezmyślnością wykazali się w piątek 2 sierpnia 24-letnia kobieta z powiatu bartoszyckiego oraz 47-letni mieszkaniec gminy Pasym.

Niewiele brakowało, by ich wyczyny zakończyły się tragicznie. Kobietę zauważono o godzinie 21.45 na trasie Jęcznik – Elganowo, kiedy to będąc w stanie nietrzeźwości siedziała na środku jezdni, nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych. Na szczęście interwencja policjantów doprowadziła do tego, że 24-latka została zabrana z drogi i nic się jej nie stało. Wobec nieodpowiedzialnej mieszkanki Bartoszyc zastosowano postępowanie mandatowe.
Z kolei parę minut po godzinie 17.00 w Gromie policjanci interweniowali wobec 47-latka z gminy Pasym, który również po spożyciu procentowego trunku postanowił położyć się na drodze. Po sprawdzeniu danych mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 6 miesięcy za kradzież z włamaniem. 47-latek trafił do policyjnej celi, skąd został przetransportowany do zakładu penitencjarnego.

DYŻURNY ZATRZYMAŁ NIETRZEŹWĄ ROWERZYSTKĘ

W ubiegłym tygodniu pewna 53-latka postanowiła wybrać się na przejażdżkę rowerową po spożyciu alkoholu. Trasa przejazdu wiodła w kierunku jednostki policji, co nie zakończyło się dla niej dobrze. Informacja o nietrzeźwej rowerzystce dotarła do zastępcy dyżurnego mł. asp. Pawła Czarnoty, który po otrzymaniu zgłoszenia wybiegł przed budynek komendy i zatrzymał 53-latkę. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że miała w organizmie 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
W ręce policji wpadł także 33-letni mieszkaniec Dźwierzut. Mężczyzna został zauważony przed godziną 20.00, gdy jechał motorowerem. Tor jazdy wskazywał, że kierowca może być pod wpływem procentowego trunku. 33-latek zignorował polecenie policjantów, aby się zatrzymał. Mimo to po przejechaniu kilkunastu metrów został zatrzymany. Badanie wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów. Odpowie za jazdę po pijanemu oraz niezatrzymanie się do kontroli.