BEEMKA UDERZYŁA W DRZEWO

W sobotę 17 sierpnia późnym wieczorem w Burdągu 22-letni mieszkaniec Pasymia, kierując osobowym BMW, uderzył w przydrożne drzewo.

- Kiedy na miejsce dotarli strażacy, nieprzytomny kierowca pozostawał uwięziony w aucie – relacjonuje kpt. Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie.
Strażacy za pomocą sprzętu hydraulicznego wykonali dostęp do mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy, a następnie pomogli w transporcie do karetki pogotowia. 22-latek został zabrany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

A TO WSZYSTKO Z NUDÓW …

We wtorek 13 sierpnia po godzinie 4.00 policjanci zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy z kontenera znajdującego się na budowie galerii „Jurand” od strony ul. Ogrodowej kradli pozostawione przez robotników kamizelki oraz hełmy ochronne. Trzech 19-latków oraz ich o rok starszy kolega dostali się do wnętrza po wcześniejszym wyrwaniu kraty w oknie oraz uszkodzeniu kłódki. Młodzieńcy w chwili zatrzymania znajdowali się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Resztę nocy spędzili w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Ponadto jeden z mężczyzn przyznał się również do uszkodzenia pojazdu w rejonie zdarzenia. Swoje zachowanie sprawcy tłumaczyli nudą oraz zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.