W DRODZE NA SŁUŻBĘ ZATRZYMAŁ PIJANEGO

W poniedziałek 9 września w godzinach rannych, przy drodze wylotowej ze Szczytna na ul. Ostrołęckiej asp. szt. Arkadiusz Kozioł, jadąc na służbę do szczycieńskiej komendy, zauważył wyprzedzające go z dużą prędkością daewoo. Kierujący pojazdem, po wykonaniu manewru wyprzedzania, po przejechaniu kilku metrów najechał na wysepkę oddzielającą przejście dla pieszych.

Następnie stracił panowanie nad samochodem, wjechał na pobocze, najeżdżając jednocześnie na znak drogowy i uszkadzając go. Asp. szt. Arkadiusz Kozioł, widząc całą sytuację, podszedł  do kierowcy daewoo, próbującego wydostać się z auta. Zachowanie mężczyzny oraz silna woń alkoholu potwierdziły przypuszczenia policjanta, że jest on nietrzeźwy. Funkcjonariusz dokonał zatrzymania 21-latka i wezwał na miejsce patrol z komendy. Badanie wykazało, że kierujący daewoo miał w organizmie prawie 1,5 promila mocnego trunku. Mieszkaniec Szczytna usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu. Przyznał się do winy i wkrótce odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NIE UMKNĘLI SPRAWIEDLIWOŚCI

W miniony weekend szczycieńscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W piątek 6 września podczas pełnienia służby w Piasutnie stróże prawa zatrzymali poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Szczytnie 40-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna miał odbyć karę 3 miesięcy pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Z kolei w sobotę 7 września w Rozogach na ul. Warszawskiej w ręce funkcjonariuszy wpadł 54-latek. Był także poszukiwany przez szczycieński sąd do odbycia kary pozbawienia wolności przez pięć miesięcy. W tym przypadku powodem było uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego.
W niedzielę 8 września policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali umknąć wymiarowi sprawiedliwości. Pierwszy z nich „wpadł” na ul. Łomżyńskiej w Szczytnie. 38-latek najbliższe siedem miesięcy będzie oglądał świat przez więzienne kraty za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych. Drugiego z mężczyzn policjanci zatrzymali przy ul. Reja. 48-latek w zakładzie karnym spędzi trzy miesiące za kradzież z włamaniem.
Owocny dla policji okazał się także poniedziałek 9 września. Tego dnia kryminalni ustalili, że na terenie jednej z miejscowości w gminie Szczytno przebywa 35-latek poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 15 miesięcy. Kiedy funkcjonariusze dotarli pod wskazany adres, 35-latek nie krył zdziwienia ich widokiem. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Stamtąd trafił do jednostki penitencjarnej. 

ROSJANIE WPADLI DO ROWU

W sobotę 7 września w Wielbarku kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Samochodem podróżowały trzy osoby, będące obywatelami Federacji Rosyjskiej: 61-letni kierowca oraz dwie pasażerki w wieku 52 i 17 lat. Na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń.

(KPP Szczytno, KP PSP Szczytno, ew)