ZŁODZIEJKA NA WÓZKU

W czwartek 12 września na jednym z parkingów sklepowych w Szczytnie okradziono 62-letniego mieszkańca gminy Szczytno.

Łupem złodzieja padła torba pozostawiona na zakupowym wózku. W środku znajdowało się 200 złotych oraz dokument tożsamości. Poszkodowany przekazał przebywającym akurat w rejonie zdarzenia policjantom, że kradzieży dokonała kobieta poruszająca się na wózku inwalidzkim. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zauważyli na terenie miasta osobę odpowiadającą podanemu opisowi. Kobieta była w towarzystwie mężczyzny, jak się później okazało swojego partnera, z którym dokonała kradzieży. Podczas przeszukania znaleziono przy niej 200 zł w banknotach opisanych przez poszkodowanego. Para przyznała się do kradzieży. Dodatkowo 44-latka i 31-latek wskazali miejsce, w którym porzucili torbę z dowodem osobistym 62-latka. Mienie odzyskano, a sprawcy trafili do policyjnej celi. Zatrzymanym postawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznali. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

WYWROTKA NA JEZIORZE

W niedzielę 15 września po południu strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że na jeziorze w okolicy wsi Dąbrowa, gmina Dźwierzuty, przewróciła się żaglówka, na której znajdowała się jedna osoba. Na miejscu okazało się, że jednostka pływająca dryfuje w odległości ok. 200 metrów od brzegu. Na kadłubie przebywał 44-letni mężczyzna. Miał na sobie kapok, był przytomny i bez widocznych obrażeń. Strażacy dotarli do niego łodzią ratowniczą i ewakuowali na brzeg. Pomogli również z doholowaniu żaglówki. Do działań zadysponowano grupę ratownictwa wodnego z Olsztyna, jednak w trakcie akcji została ona zawrócona z trasy.

WYPŁACAŁA KASĘ SKRADZIONĄ KARTĄ

Szczycieńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej zakończyli skierowaniem aktu oskarżenia postępowanie dotyczące czterokrotnej kradzieży karty bankomatowej i dokonanie przy jej użyciu włamania na konto, z którego zniknęło 2 tys. złotych. Do zdarzenia doszło na przełomie lipca i sierpnia. Z historii rachunku poszkodowanej wynikało, że sprawca dokonał udanych wypłat w następujących po sobie kolejno dniach. W sumie bank zaksięgował cztery wypłaty skradzioną kartą. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, gdzie dokonano transakcji. Okazało się, że bankomat, z którego wypłacano pieniądze, ma monitoring. Dzięki temu udało się ustalić, że gotówkę pobierała 45-letnia mieszkanka gminy Jedwabno. Sprawczyni była bardzo dobrze znana pokrzywdzonej, bo u niej pomieszkiwała. Pod nieobecność kobiety zabrała kartę i z bankomatu znajdującego się w Jedwabnie pobierała pieniądze. Kod zabezpieczający PIN podejrzała u pokrzywdzonej, gdy ta w jej obecności korzystała z karty podczas zakupów. Wkrótce 45-latka stanie przed sądem. Może pójść za kratki nawet na okres do 10 lat.

WŁAMYWACZE Z AKTEM OSKARŻENIA

Skierowaniem aktu oskarżenia do sądu zakończyło się postępowanie prowadzone przez szczycieńską policję pod nadzorem prokuratury w sprawie włamania do kontenera budowlanego na terenie budowy galerii handlowej „Jurand”. Zdarzenie miało miejsce w połowie sierpnia, a sprawcami okazało się trzech 19-latków i ich o rok starszy kolega. Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Ich łupem padła pozostawiona przez pracowników odzież robocza warta 300 zł. Dodatkowo 20-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia – samochodu osobowego zaparkowanego w pobliżu miejsca zdarzenia.

oprac. (ew)  na podst. KPP Szczytno,  KP PSP Szczytno