POŻAR W SĘDAŃSKU

W niedzielę 22 września w znajdującej się w piwnicy kotłowni jednego z budynków mieszkalnych w Sędańsku wybuchł pożar. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, przebywający na zewnątrz właściciel obiektu poinformował ich, że w domu nikogo nie ma, ale w pomieszczeniu objętym ogniem znajdują się trzy butle z gazem propan butan.

W kotłowni leżało także drewno opałowe. Jak się okazało, było ono składowane w bezpośrednim w sąsiedztwie pieca C.O., co najprawdopodobniej stało się przyczyną pożaru. Ogień został ugaszony. W trakcie akcji strażacy wynieśli z pomieszczenia butle z gazem, a następnie umieścili je w pojemniku z wodą. Na szczęście pożar nie wyrządził poważniejszych strat.

BUJNA WYOBRAŹNIA PO PROMILACH

W sobotę 21 września po południu szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 23-letniej kobiety, która alarmowała, że nieznajomy mężczyzna groził jej nożem. Ponadto w mieszkaniu, w którym przebywała miały się znajdować duże ilości narkotyków. Wobec takiego zgłoszenia funkcjonariusze nie mogli pozostać obojętni. Na miejsce skierowano patrol, jednak okazało się, że zgłaszająca wszystko sobie wymyśliła. Kobieta była nietrzeźwa. Badanie wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu, co pewnie tłumaczy wybujałą wyobraźnię. 23-latka została doprowadzona do wytrzeźwienia w policyjnej celi, gdzie spędziła noc. Kiedy wysokoprocentowy trunek już z niej wyparował, dostała mandat w wysokości 500 złotych.

ZAGINIONA - ODNALEZIONA

W niedzielę 22 września po godzinie 18.00 w miejscowości Augustowo, gmina Dźwierzuty, zaginęła kobieta. Z informacji przekazanej przez jej męża wynikało, że wcześniej w lesie grali w paintball, ale od trzech godzin nie ma z nią kontaktu. Do poszukiwań zadysponowano strażaków. Po godzinie 22.00 dotarła do nich informacja, że kobieta została odnaleziona cała i zdrowa w okolicy Szczepankowa.

ZEMSTA NA MYŚLIWYCH?

W piątek 20 września na terenie leśnictwa Szymany w Nadleśnictwie Wielbark doszło do pożaru myśliwskiej ambony. Ogniem objęta był również przylegająca do niej ściółka. Ogień ugasili strażacy. Ambona uległa jednak całkowitemu spaleniu. Przyczyna nie została ustalona.

POTRĄCENIE PIESZEGO

W czwartek 19 września na przejściu dla pieszych na ul. Lemańskiej 24-letnia mieszkanka gminy Szczytno potrąciła 45-letniego mężczyznę. Poszkodowany doznał obrażeń głowy i prawej nogi. Kierującej osobówką nic się nie stało. Pieszego przetransportowano do szpitala w Biskupcu. Policjanci zbadali stan trzeźwości 24-latki kierującej autem. Okazało się, że była trzeźwa.
Oprac. (ew)