WEZWANIA DO SENIORÓW

W poniedziałek 30 września strażacy otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Kościuszki w Szczytnie starsza kobieta odkręca kurki z gazem i wygania pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Po dotarciu na miejsce ratownicy zastali 87-latkę, ale po sprawdzeniu miernikiem wielogazowym nie stwierdzili obecności niebezpiecznej substancji. Na wszelki wypadek zakręcili jednak zawór z gazem na klatce schodowej budynku.
Inna interwencja, także dotycząca starszej osoby, miała miejsce w sobotę 5 października przy ul. Solidarności w Szczytnie. Strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań, w którym przebywał 99-letni mężczyzna. Drzwi do lokalu były zamknięte, a ze środka dobiegał głos wołającego o pomoc staruszka. Ratownicy dostali się do mieszkania przy użyciu sprzętu burzącego. Zastali tam 99-latka z urazem biodra. Mężczyzna był przytomny. Udzielili mu pierwszej pomocy i unieruchomili biodro, a także pomogli w transporcie do karetki, która zawiozła go do szpitala

BO NIE DOSTAŁ 5 ZŁOTYCH

W sobotę 5 października w Pasymiu 38-letni mężczyzna wszedł na maskę oraz dach samochodu osobowego marki BMW, po czym zaczął po nim skakać. W efekcie porysował i wgniótł karoserię. Powodem takiego zachowania było to, że osoby przebywające w aucie odmówiły mu przekazania … 5 złotych. Na miejsce wezwano policję, która zatrzymała wandala i przewiozła go do szczycieńskiej komendy. Tam 38-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Właściciel pojazdu wycenił straty na 1000 złotych. Sprawcy grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

NIE ZDĄŻYŁ WYTRZEŹWIEĆ?

W piątek 4 października rano, tuż przed godziną 7.00, w Świętajnie szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli jadącego rowerem 62-latka. Badanie stanu trzeźwości cyklisty wykazało w jego organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Nie wiadomo, czy mężczyzna wprowadził się w stan nietrzeźwości o tak wczesnej porze, czy też nie zdążył wytrzeźwieć po spożyciu wyskokowego trunku dnia poprzedniego. Funkcjonariusze zakazali mu dalszej jazdy. Za popełnione wykroczenie mieszkaniec gminy Świętajno został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych, a następnie trafił pod opiekę rodziny.

POŻAR W PUSTOSTANIE

W środę 2 października w opuszczonym budynku wielorodzinnym na ul. Lipperta wybuchł pożar. Wewnątrz panowało bardzo duże zadymienie. Po przybyciu na miejsce, strażacy stwierdzili, że pali się na parterze pustostanu. Po ugaszeniu pożaru przeszukali obiekt, ale nikogo nie odnaleźli. Spaleniu uległo pomieszczenie gospodarcze o wartości ok. 1 tys. złotych.

POŚCIG ZA PIJANYM KIEROWCĄ

W sobotę 5 października na ul. Polskiej w Szczytnie policjanci ruchu drogowego, chcąc przeprowadzić kontrolę, wydali kierującemu fiatem sygnał do zatrzymania. Kierujący autem nie zamierzał się jednak zatrzymać, a wręcz przeciwnie – przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci okazali się szybsi i po kilkukilometrowym pościgu dogonili mężczyznę poza granicami miasta. Nie mogąc kontynuować ucieczki, porzucił auto i zaczął biec. Nie umknął jednak stróżom prawa. Wtedy wyszło na jaw, że był kompletnie pijany. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Teraz 35-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

POSZUKIWANIA GRZYBIARZA

W środę 2 października do policji wpłynęło zgłoszenie o tym, że w okolicy Płozów zaginął 70-latek. Poinformowała o tym żona mężczyzny. Według jej relacji małżonek dzień wcześniej wybrał się na grzyby i od tamtej pory nie ma z nim kontaktu. Niepokój kobiety był tym większy, że zaginiony choruje na astmę i cukrzycę. Do poszukiwań zadysponowano straż pożarną. W trakcie działań ratownicy otrzymali od policji informację o odnalezieniu 70-latka przez osobę postronną. Mężczyzna został przewieziony do domu.

POTRĄCENIE PIESZEJ

We wtorek 1 października na ul. Chrobrego w Szczytnie doszło do potrącenia 57-letniej pieszej. Stało się to w momencie, kiedy kobieta przechodziła przez jezdnię poza wyznaczonym do tego miejscem. Wtedy uderzyła w nią toyota yaris, którą kierowała 40-latka. W chwili przybycia  służb, poszkodowana przebywała w tym pojeździe. Uskarżała się na ból głowy i pleców. Po przebadaniu została przewieziona do szpitala. Kierującej toyotą i towarzyszącej jej pasażerce nic się nie stało.
Oprac. (ew) na podstawie: KPP Szczytno,
KP PSP Szczytno