Z ZAPALONYM ZNICZEM NA ŚRODKU JEZDNI

Skrajną bezmyślnością wykazali się w piątek 1 listopada dwaj mieszkańcy Szczytna.

Jeden z nich, stojąc na poboczu drogi, co chwila bez żadnego powodu wbiegał na jezdnię, stwarzając zagrożenie w ruchu, który tego dnia był bardzo duży. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, obaj mężczyźni siedzieli na środku jezdni przy zapalonym zniczu. Ich stan psychofizyczny wyraźnie wskazywał, że są pod wpływem alkoholu. Ze względu na to, że 31-latek i jego o sześć lat młodszy kompan stwarzali zagrożenie bezpieczeństwa, funkcjonariusze nałożyli na nich mandaty karne. 25-latek przyjął go, ale 31-latek odmówił, twierdząc, że skoro jest 1 listopada, to może on siedzieć i palić znicz gdzie chce, również na jezdni. W związku z odmową przyjęcia mandatu, zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

PORĘCZENIE I DOZÓR DLA ZŁODZIEJA

W niedzielę 3 listopada wobec 60-letniego mieszkańca gminy Szczytno prokurator, na wniosek policji, zastosował dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe w związku z popełnieniem przez  tego mężczyznę kradzieży z włamaniem. Sprawca włamał się do budynku gospodarczego, skąd zabrał rower wart 1 tys. złotych. Z kolei na terenie gminy Jedwabno z jednej z działek ukradł kajak oraz ponton. Tym razem wartość łupu to ok. 4 tys. złotych. Czynów tych 60-latek dokonał wraz z 48-letnim kolegą, który również został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Mieszkaniec gminy Szczytno wymienionych przestępstw dopuścił się pod koniec września i na początku października.

WYPADKI ZE ZWIERZYNĄ

Od początku listopada na drogach powiatu szczycieńskiego doszło już do trzech zdarzeń ze zwierzyną leśną. Pierwsze z nich miało miejsce w sobotę 2 listopada na trasie Wielbark – Jedwabno. Kierująca audi 35-latka uderzyła w sarnę, która nagle wbiegła na drogę. Dzień później na odcinku Marksewo – Stare Kiejkuty w zderzeniu ze zwierzyną brał udział 42-latek jadący mercedesem. Z kolei w poniedziałek 4 listopada kierujący volkswagenem zderzył się z dzikiem na trasie Szczytno – Szymany. Na szczęście w opisanych zdarzeniach nie ucierpiał żaden z kierowców ani pasażerów samochodów.

STŁUCZKA PRZED SZKOŁĄ

We wtorek 29 października na ul. Skłodowskiej – Curie, na wysokości Szkoły Podstawowej nr 3, doszło do kolizji z udziałem volvo i audi. Kierująca pierwszym z pojazdów 68-latka nie odniosła żadnych obrażeń. Z kolei prowadzący audi 31-latek uskarżał się na ból odcinka szyjnego kręgosłupa. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego.