SŁONY KOSZT NIEWIEDZY

W poniedziałek 18 listopada około godziny 16.00 policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Szczytnie 67-letniego mężczyznę, który poruszał się tzw. czterokołowcem.

Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, że szczytnianin nie ma uprawnień do kierowania takim pojazdem. Mężczyzna podczas rozmowy z mundurowymi upierał się, że prawo nie wymaga od niego posiadania jakichkolwiek uprawnień do prowadzenia tego typu maszyny. Policjanci wyjaśnili 67-latkowi, że może się on poruszać, nie posiadając uprawnień do kierowania, jedynie motorowerem o pojemności skokowej silnika do 50 cm3. W związku z popełnieniem przez mężczyznę wykroczenia, skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

ZAGUBIONA W LESIE

W środę 13 listopada przebywająca w kompleksie leśnym w rejonie Wesołowa kobieta wezwała pomoc, nie mogąc odnaleźć drogi powrotnej. Na miejsce zadysponowano służby ratownicze. Miejsce, w którym ostatnio znajdowała się kobieta, udało się zlokalizować na podstawie sygnału z jej telefonu. W międzyczasie urządzenie się jednak rozładowało. Ratownicy znaleźli natomiast samochód zaginionej, a po pewnym czasie dotarła do nich informacja, że poszukiwana się odnalazła u koleżanki.

AWARIA W PIWNICY

W czwartek 14 listopada w piwnicy budynku mieszkalnego na ul. Kętrzyńskiego w Wielbarku doszło do zadymienia. Przyczyną była awaria podajnika w piecu na pellet. W chwili przyjazdu strażaków wszyscy mieszkańcy przebywali już na zewnątrz, nikomu nic się nie stało. Pożar ugaszono, a następnie oddymiono pomieszczenia. Wykonany miernikiem wielogazowym pomiar nie wykazał obecności tlenku węgla.

MIESZKAŃCY JAK STRAŻACY

W niedzielę 17 listopada w kotłowni budynku wielorodzinnego w Gromie doszło do pożaru. Mieszkańcy zdołali go ugasić jeszcze przed przybyciem straży. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, zastali już tylko pogorzelisko. Na wszelki wypadek sprawdzili jednak kamerą termowizyjną, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia oraz upewnili się, że w pomieszczeniu nie ulatnia się tlenek węgla. Następnie przekazali obiekt użytkownikom.

RATOWALI 90-LATKĘ

W sobotę 16 listopada strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Pasymskiej w Szczytnie mieszkająca samotnie 90-letnia kobieta wzywa pomocy. Jak się okazało, drzwi do lokalu pozostawały zamknięte, a staruszka nie była w stanie ich otworzyć, pomimo pukania jednego z sąsiadów. Przybyli na miejsce strażacy przy użyciu specjalistycznego sprzętu wyłamali drzwi i dostali się do środka. Starsza kobieta wymaga pomocy medycznej. Załoga karetki przetransportowała ją do szpitala.

POLICJA KONTRA ZA SZYBCY KIEROWCY

Z danych policji wynika, że przekroczenie prędkości wciąż jest jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Okazuje się jednak, że apele i ostrzeżenia kierowane przez funkcjonariuszy odnoszą niewystarczający skutek. Świadczą o tym efekty działań „Prędkość” prowadzone przez szczycieńską drogówkę we wtorek 19 listopada. Tego dnia policjanci skontrolowali 51 pojazdów, z czego w ponad połowie przypadków, bo aż w 36, kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość.