BEZ UPRAWNIEŃ, ALE ZA TO Z PROMILAMI

W środowy wieczór 20 listopada policjanci ruchu drogowego ze szczycieńskiej jednostki ruszyli w pościg za kierującym audi.

Mężczyzna, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie zdołał jednak umknąć stróżom prawa, bo na trasie Kałęczyn – Kobułty stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Gdy policjanci do niego podeszli od razu wyszło na jaw, dlaczego tak bardzo chciał uniknąć kontroli. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Na dodatek okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, bo nie posiadał uprawnień do kierowania.

ZADYMIONE MIESZKANIE

W czwartek 21 listopada strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu na pierwszym piętrze mieszkania przy ul. Kochanowskiego w Szczytnie. Lokatorzy wyszli na zewnątrz jeszcze przed przybyciem ratowników. Okazało się, że przyczyną zadymienia był plastikowy pojemnik wypełniony materiałem palnym stojący pod drzwiami kuchni kaflowej. Strażacy, po upewnieniu się, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia i tlenku węgla, przekazali pomieszczenie użytkownikom.

ROZBÓJ Z ZAZDROŚCIĄ W TLE

W czwartek 21 listopada w godzinach wieczornych w parku przy ul. Skłodowskiej – Curie na 24-letniego mieszkańca Szczytna napadło czterech sprawców. Kopali go i uderzali rękami po całym ciele, a potem zabrali mu telefon komórkowy. Już następnego dnia po zdarzeniu policjanci zatrzymali pierwszego z napastników. Okazał się nim 16-latek z okolic Szczytna. Kolejne zatrzymanie było już tylko kwestią czasu. Po dwóch godzinach w ręce funkcjonariuszy wpadł 17-latek ze Szczytna. - W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się pozostałych dwóch sprawców. Policjanci znają ich personalia – informuje asp. szt. Anna Walerzak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.  
Na podstawie zeznań świadków funkcjonariusze ustalili, że w tle rozboju jest zazdrość. Pokrzywdzonemu zabrano telefon, żeby nie kontaktował się on z „ukochaną” jednego ze sprawców. Za dokonanie rozboju najstarszemu z nastolatków grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jego młodszy kolega będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym i nieletnich.

NIE UMKNĘLI TEMIDZIE

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali na terenie powiatu dwóch mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. W czwartek 21 listopada w godzinach popołudniowych w Szczytnie funkcjonariusze ustalili miejsce pobytu 52-latka, za którym wydany został nakaz zatrzymania i doprowadzenia do zakładu penitencjarnego za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego. Mężczyzna, zgodnie z decyzją sądu, trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi 90 dni.
Z kolei w piątek 22 listopada policjanci zatrzymali w miejscu zamieszkania 31-latka poszukiwanego nakazem doprowadzenia. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie na karę pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy za niedostosowanie się do orzeczonych środków karnych. Mieszkaniec Pasymia najpierw trafił do szczycieńskiej komendy, skąd przetransportowano go za kratki.
Oprac. (ew)