SKASOWANY MERCEDES ZA PÓŁ MILIONA

W piątek 17 stycznia na ul. Wielbarskiej w Szczytnie zderzyły się opel astra i mercedes klasy G.

Pierwszym z pojazdów kierował 65-latek, który nie odniósł obrażeń. Opla prowadziła 19-latka. Dziewczyna uskarżała się na ból głowy, miała także zranioną rękę. Na miejscu zajęli się nią ratownicy medyczni. W wyniku wypadku opel uległ całkowitemu zniszczeniu, a straty w mercedesie oszacowano wstępnie na 500 tys. złotych.

JUŻ SOBIE NIE POPŁYWA

Trochę to trwało, ale się udało. Po blisko dwóch i pół roku od kradzieży łodzi wiosłowej i roweru wodnego policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Do przestępstwa doszło w nocy z 27 na 28 sierpnia 2017 roku na terenie gminy Dźwierzuty. Mienie zostało skradzione z jeziora Sasek Wielki, a jego wartość wyceniono na blisko 6 tys. złotych. Sprawcą okazał się 40-letni mieszkaniec gminy Szczytno. Prokurator przychylił się do wniosku szczycieńskich policjantów i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.
Ponadto wobec 40-latka prowadzone jest postępowanie dotyczące posiadania ponad 400 kilogramów tytoniu oraz 117 litrów alkoholu etylowego bez polskich znaków akcyzy. Straty w podatku, które mógłby ponieść Skarb Państwa, gdyby towar trafił do sprzedaży, wyceniono na około 95 tys. złotych. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna.

KOLEJNY CUD NA LICZNIKU

W minionym tygodniu w Dźwierzutach policjanci ruchu drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę volkswagena transportera. W ramach nowych uprawnień sprawdzali m.in. aktualny stan drogomierza, który wynosił 212 162 km. Po weryfikacji pojazdu w systemie informatycznym okazało się, że w marcu ubiegłego roku stan ten wynosił … 213 322 km. Kierowca  nie potrafił wyjaśnić tego stanu rzeczy. Tłumaczył, że pojazd należy do jego szefa, ten zaś wypożyczył go z wypożyczalni. Teraz funkcjonariusze będą badać, jak doszło do zmiany wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny.