SPRYTNE SCHOWKI NA NARKOTYKI

W sobotę 11 kwietnia tuż po godzinie 17.00 na ul. Leyka w Szczytnie szczycieńscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej audi.

Z ustaleń policjantów wynikało, że autem może poruszać się mężczyzna podejrzany o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli funkcjonariusze wylegitymowali 20-letnią kierującą oraz pasażerów w wieku 23 i 24 lat. Cała trójka na widok stróżów prawa zaczęła zachowywać się nerwowo. - Unikali kontaktu wzrokowego i nie odpowiadali racjonalnie na zadawane im pytania – relacjonuje sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. W trakcie przeszukania auta kryminalni pod siedzeniem pasażera znaleźli gumową rękawiczkę z roślinnym suszem. Z kolei w podłokietniku audi i w opakowaniach po papierosach znajdowała się amfetamina. 20-latka oraz jej koledzy zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy. Usłyszeli już zarzuty, do których się przyznali. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

ŚWIĄTECZNE ŁAMANIE ZAKAZÓW

W miniony świąteczny weekend nie obyło się bez policyjnych interwencji wobec osób, które łamią obowiązujące zakazy. W trakcie trzydniowych działań funkcjonariusze odnotowali 17 przypadków takich naruszeń. Za popełnione wykroczenia nałożono 6 mandatów karnych, pouczono 5 osób oraz sporządzono 6 wniosków o ukaranie do sądu. Głównym powodem podejmowanych interwencji było grupowanie się i spożywanie alkoholu w miejscach publicznych. Szczycieńscy policjanci odnotowali również kilka przypadków złamania zakazu przemieszczania się i jeden przypadek złamania zakazu opuszczania mieszkania przez osobę objętą kwarantanną.
Nad bezpieczeństwem mieszkańców podczas świąt czuwało 114 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, 23 funkcjonariuszy z Wyższej Szkoły Policji oraz 12 żołnierzy w Wojsk Obrony Terytorialnej.  

Oprac. (ew),

na podstawie KPP Szczytno, KP PSP Szczytno