CZTERY LATA DOMOWEJ GEHENNY

Policjanci ze szczycieńskiej komendy zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 34-letni mieszkaniec Szczytna wobec swoich rodziców.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna od czterech lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad matką i ojcem. Podczas awantur, wszczynanych najczęściej pod wpływem alkoholu, wyzywał najbliższych, bił, popychał oraz groził, że pozbawi ich życia. Po złożeniu przez pokrzywdzonych zawiadomienia, 34-latek został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad rodziną. Na ich wniosek prokurator zastosował wobec mężczyzny policyjny dozór, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi w sposób wyrażający agresję i zobowiązał do powstrzymania się od spożywania alkoholu.

KIEROWCA BEZ PASÓW, A PASAŻER POSZUKIWANY

W piątek 15 maja wieczorem na ul. Chrobrego w Szczytnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem polo 19-latka. Młodzieniec na widok funkcjonariuszy zaczął „szarpać się” z pasem bezpieczeństwa, który rzekomo nagle odmówił posłuszeństwa. Na nic zdała się próba wprowadzenia w błąd policjantów, że był on zapięty. Podczas kontroli okazało się, że także 19-letni pasażer nie spełnił tego obowiązku.
W trakcie weryfikacji danych obu mężczyzn w policyjnych systemach informatycznych wyszło na jaw, że pasażer volkswagena jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie, który wydał nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia do zakładu karnego celem odbycia kary 145 dni pozbawienia wolności. Kierowca pojazdu również nie uniknie odpowiedzialności za złamanie przepisów drogowych. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz niedopilnowanie swojego towarzysza podróży.

JUŻ SOBIE NIE ZAGĘŚCI …

W środę 13 maja 28-letni mieszkaniec gminy Wielbark z otwartej skrzyni ładunkowej pojazdu marki Iveco zaparkowanego na terenie kompleksu leśnego w Wielbarku ukradł zagęszczarkę budowlaną. Właściciel sprzętu, firma wykonująca usługi związane z pracami ziemnymi, oszacował stratę na 8 tys. złotych. Amator maszyn budowlanych nie nacieszył się jednak swoim łupem. Już następnego dnia policjanci ustalili jego dane oraz miejsce przebywania. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty i niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

MOTOCYKLISTA NA ZAKAZIE, MOTOR BEZ BADAŃ

W poniedziałek 18 maja wieczorem na ul. Krzywej w Szczytnie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego motocyklistę. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że mężczyzna ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Do tego wyszło też na jaw, że motocykl marki Kawasaki, którym jechał, nie ma aktualnych badań technicznych i nie jest dopuszczony do ruchu. 20-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

OPIEKUNKA WEZWAŁA POMOC DO STARUSZKI

W czwartek 14 maja strażacy zostali poproszeni przez policję o otwarcie drzwi do jednego z mieszkań przy ul. Piłsudskiego w Szczytnie. Z relacji opiekunki zajmującej się 92-letnią kobietą wynikało, że staruszce mogło się stać coś złego. Po dotarciu na miejsce ratownikom udało się nawiązać kontakt ze starszą panią. Po wejściu do mieszkania znaleźli ją leżącą na podłodze. Okazało się, że 92-latka spadła z łóżka i nie mogła samodzielnie wstać. Na miejsce przybył zespół ratownictwa medycznego, który przebadał kobietę. Na szczęście nie wymagała ona hospitalizacji, więc przekazano ją opiekunce.

POLICYJNE ŻNIWA NA DROGACH

W sobotę 16 maja policjanci prowadzili działania kontrolno – prewencyjne pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. W ich trakcie przebadali 404 kierujących na zawartość alkoholu, ujawnili 53 wykroczenia w ruchu drogowym i zatrzymali trzy dowody rejestracyjne. W ręce funkcjonariuszy wpadło pięciu nietrzeźwych rowerzystów, 20-letni kierowca audi pod wpływem amfetaminy oraz 46-letnia kobieta, która wsiadła za kierownicę audi, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Do zatrzymania cyklistów doszło na ul. Tuwima w Szczytnie. 54-latek i jego 29-letni znajomy kierowali jednośladami po przysłowiowym „piwku”. Z kolei 54-letni rowerzysta zatrzymany w Kolonii wydmuchał 1,68 promila. W Chochole na odcinku DK nr 53 jadący rowerem mężczyzna miał w organizmie 1,22 promila. Rekordzistą dnia okazał się zatrzymany wieczorem na ul. Działkowej w Szczytnie 64-latek, który kierując jednośladem miał 1,72 promila.
Kierujący audi 20-latek pod wpływem amfetaminy wpadł w ręce stróżów prawa w Gawrzyjałkach. Podczas spotkania z funkcjonariuszami zachowywał się nerwowo, trzęsły mu się ręce i był pobudzony. Policjanci znaleźli przy nim zawiniątko z amfetaminą. Mężczyzna noc spędził w policyjnej celi.
Także na terenie gminy Szczytno, w Wawrochach o godzinie 2.50 została zatrzymana 46-latka. Kobieta wybrała się na nocną przejażdżkę audi, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.