NIE WYROBIŁ SIĘ NA ZAKRĘCIE

W sobotę 13 czerwca na trasie Jedwabno – Piduń doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Kierujący Yamahą 65-letni mieszkaniec Ciechanowa nie dostosował prędkości do panujących warunków i podczas wchodzenia w zakręt wywrócił się. Wskutek tego doznał obrażeń i został przetransportowany do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie.

PALIŁY SIĘ SAMOCHODY

W czwartek 11 czerwca po południu na jednej z posesji przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczytnie zapaliły się dwa samochody. Na miejsce wezwano straż pożarną. Pomimo podjętej akcji gaśniczej jeden z pojazdów – ford focus - uległ całkowitemu spaleniu. Z kolei seat cordoba został częściowo spalony. Na miejsce nie było osób poszkodowanych.

BRAT ODKRĘCIŁ GAZ

W niedzielę 14 czerwca wieczorem strażacy zostali wezwani do jednego z budynków mieszkalnych w Dąbrowach, gmina Rozogi. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że wyczuwalna jest tam woń gazu. Po dotarciu na miejsce ratownicy ustalili, że brat właściciela budynku odkręcił kurki w kuchence zasilanej z 11-kilogramowej butli wypełnionej propanem butanem. W obiekcie przebywały cztery osoby dorosłe, które opuściły go przed przybyciem straży. Żadna z nich nie wymagała opieki medycznej. Strażacy sprawdzili poszczególne pomieszczenia. Okazało się, że butla została zakręcona przed ich przyjazdem, ale w budynku nadal był wyczuwalny gaz. Pomieszczenia przewietrzono, a butlę wyniesiono na zewnątrz. Na piętrze domu znajdowała się jeszcze jedna, którą odłączono i także zabrano z obiektu. Na miejsce zdarzenia przybył też patrol policji.