ODEBRALI DZIECKO PIJANYM RODZICOM

Wbrew powszechnie panującej opinii, rodzina nie zawsze jest bezpiecznym środowiskiem dla dzieci. Świadczą o tym liczne przykłady, także z terenu naszego powiatu. Ostatnie takie zdarzenie miało miejsce na początku tego tygodnia.

W poniedziałek 13 lipca po południu policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zostali skierowani do jednego z mieszkań w gminie Szczytno. Z ich ustaleń wynikało, że pod tym adresem pijani rodzice zajmują się dzieckiem. Na miejscu interwencji mundurowi zastali już kuratora sądowego, 5-letnią dziewczynkę oraz jej upojonych procentami rodziców. Badanie stanu trzeźwości wykazało u matki dziecka blisko 3 promile alkoholu, natomiast ojciec „wydmuchał” blisko 1,5 promila. Funkcjonariusze w porozumieniu z kuratorem i pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie postanowili przekazać dziewczynkę pod opiekę rodziny zastępczej. Ustalili również, że wobec nieodpowiedzialnych rodziców toczy się postępowanie o pozbawienie ich praw rodzicielskich.

POTRĄCENI NA PASACH

W niedzielę 12 lipca parę minut po godzinie 11.00 w Rozogach doszło do potrącenia dwóch pieszych. Policjanci ustalili, że 31-letni kierowca hyundaia, wyjeżdżając z placu Jana Pawła II w kierunku ul. Warszawskiej, nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na pasach. Na szczęście 61-latkowie nie odnieśli poważniejszych obrażeń i nie wymagali hospitalizacji. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

RATUNKU! SZUKAJCIE DZIECKA!

Niepokojące zgłoszenie otrzymali szczycieńscy strażacy w piątek 10 lipca późnym wieczorem. Dotyczyło ono zaginięcia 6-letniego dziecka na jednym z kempingów w Brajnikach. Ze względu na bliskość jeziora istniało podejrzenie, że wpadło ono do wody.  Na miejsce przybyła policja oraz OSP Jedwabno i dwa zastępy straży z JRG Szczytno. Ratownicy z użyciem pontonu prowadzili działania na jeziorze, przeczesali też obozowisko oraz pobliski las. Po blisko godzinie dziecko udało się odnaleźć całe i zdrowe na kempingu, a następnie przekazano pod opiekę wystarszonym rodzicom.

NIEOSTROŻNA ROWERZYSTKA

W piątek 10 lipca w Lesinach Wielkich 55-latka kierująca volkswagenem, jadąc z Zieleńca w kierunku Rutkowa, na wysokości jednej z posesji potrąciła 16-letnią rowerzystkę. Autem, oprócz kobiety, podróżowało jeszcze troje dzieci. Z ustaleń policji wynika, że cyklistka najprawdopodobniej zajechała nagle drogę kobiecie, która nie zdążyła wyhamować. 16-letnia mieszkanka gminy Wielbark została przetransportowana śmigłowcem LPR do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. 55-letnia mieszkanka gminy Świętajno kierująca osobówką była trzeźwa.