KIEDYŚ KOCHAŁ, TERAZ OKRADŁ

Pewien 20-letni mieszkaniec Szczytna, po rozstaniu ze swoją partnerką zauważył, że zostawiła ona w jego samochodzie portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Zamiast jednak zwrócić zgubę kobiecie, postanowił skorzystać z jej zasobów finansowych.

Pomogło mu w tym to, że znał termin, kiedy gotówka wpływa na konto „byłej” oraz jej numer PIN. 20-latek bez skrupułów wypłacił sobie 500 złotych.
Gdy pokrzywdzona zorientowała się, że pieniądze zniknęły, poinformowała o tym policję. Kobieta od razu też domyślała się, że za kradzieżą gotówki i karty bankomatowej stoi jej były partner.
Po kilku dniach policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego, około godziny 4.00 nad ranem na ul. Bartna Strona zatrzymali do kontroli drogowej audi. Za kierownicą siedział 20-latek, któremu towarzyszyło czterech pasażerów. Podczas weryfikacji danych w policyjnych systemach mundurowi ustalili, że kierujący jest podejrzewany o kradzież i przywłaszczenie dokumentów. Młodzieniec został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy. Tam usłyszał dwa zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Wkrótce o jego losie zadecyduje sąd. 20-latkowi grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

DRON NIE DOLECIAŁ A KASA WYPAROWAŁA

Pewien 31-letni mieszkaniec gminy Rozogi padł ofiarą oszustwa na jednym z portali społecznościowych po tym, jak nawiązał kontakt z osobą podającą się za sprzedającą dron. 31-latek dokonał przedpłaty w wysokości 820 zł na konto rzekomego sprzedawcy. Ten jednak, po dokonaniu transakcji, usunął z portalu swoje konto i nie nawiązał już kontaktu z kupującym. Pokrzywdzony nie otrzymał też zamówionego towaru. Mężczyzna zgłosił sprawę policji, która teraz szuka oszusta.

NOCNY WYPAD NA HAJU

W niedzielę 20 grudnia przed północą na ul. Nowowiejskiego w Wielbarku policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena golfa. Styl jazdy mężczyzny sugerował, że może on być nietrzeźwy. W trakcie legitymowania okazało się, że za kierownicą siedzi 22-letni mieszkaniec gminy Wielbark. W aucie było jeszcze dwoje 20-letnich pasażerów, także mieszkańców miasta i gminy Wielbark. Kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu, ale wykazało ono, że był trzeźwy. Policjanci zwrócili jednak uwagę na nerwowe zachowanie pasażera. Po przeszukaniu jego odzieży wierzchniej znaleźli przy 20-latku amfetaminę. Cała trójka została przebadana na zawartość środków odurzających. Wynik był jednoznaczny – wszyscy znajdowali się pod wpływem narkotyków.
Funkcjonariusze zatrzymali 22-latkowi prawo jazdy. Następnie cała wesoła kompania trafiła do szczycieńskiej komendy, gdzie została osadzona w celi do czasu wyjaśnienia sprawy. Niebawem 22-latek odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy, natomiast jego 20-letni pasażer za posiadanie substancji zabronionych.

OKRADZIONY W CZASIE LIBACJI

W piątek 18 grudnia dwóch znajomych umówiło się na wspólne spożywanie alkoholu. 65-letni mieszkaniec Szczytna został poproszony przez swojego kolegę o zakup napitku, po czym udał się do o rok młodszego kompana, również mieszkającego w Szczytnie. Mężczyźni wypili alkohol, po czym gość zasnął. Po przebudzeniu zorientował się, że z jego kieszeni zniknęło 1400 zł, które miały być przeznaczone na zakup nowego telefonu. Poprosił kolegę o zwrot pieniędzy, jednak ten odparł, że nie wie, o co chodzi. W tej sytuacji 65-latek powiadomił o wszystkim policję. Funkcjonariusze udali się do mieszkania jego kolegi, gdzie zabezpieczyli mogące pochodzić z przestępstwa przedmioty. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy. Grozi za to kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat. Ze swojej niegościnności 64-latek będzie się tłumaczył przed sądem.

KOLIZJA W SZCZEPANKOWIE

W czwartek 24 grudnia po południu w Szczepankowie doszło do kolizji drogowej z udziałem volkswagena passata. Samochodem kierował 36-latek, który podróżował sam. Mężczyzna nie miał widocznych obrażeń i po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu zdarzenia.

TAJEMNICZY POŻAR SAMOCHODU

W niedzielę 27 grudnia koło północy na leśnym dukcie znajdującym się w odległości ok. 40 m od drogi Szczytno – Zabiele, doszło do pożaru volkswagena golfa. Kiedy dotarli tam strażacy, okazało się, że w pobliżu nikogo nie ma. Pojazd ugaszono, po czym teren działań przekazano policji.

WYCIĄGNĘLI KOTA Z RURY

W wigilijny wieczór 24 grudnia strażacy otrzymali zgłoszenie z Trelkówka. Powodem ich wezwania okazał się kot, który wszedł do wystającej z ziemi rury i utknął w niej na głębokości 2,5 metra. Po zabezpieczeniu miejsca, ratownicy wyciągnęli mruczka, po czym całego i zdrowego przekazali właścicielce.