NIEUCZCIWY ZNALAZCA

Niebawem przed sądem stanie 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno, który odpowie za przywłaszczenie damskiej torebki pozostawionej w podmiejskim autobusie.

Do zdarzenia doszło 22 grudnia ubiegłego roku. Podróżująca autobusem relacji Szczytno – Rudka kobieta, wychodząc z pojazdu, na fotelu pozostawiła swoją torebkę, w której znajdował się m.in. portfel, pieniądze w kwocie 250 zł, dowód osobisty, telefon komórkowy oraz klucze od domu. Gdy zorientowała się, że nie ma przy sobie swojego podręcznego bagażu, skontaktowała się z kierowcą. Mężczyzna sprawdził dokładnie autobus, ale torebki nie znalazł. 28 grudnia pokrzywdzona zgłosiła sprawę przywłaszczenia swojego mienia policji. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że czynu tego dokonał 20-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W piątek 29 stycznia młodzieniec został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Podczas przeszukania jego odzieży mundurowi znaleźli przy nim marihuanę. 20-latek stanie niebawem przed sądem. Odpowie za przywłaszczenie cudzego mienia oraz posiadanie substancji zabronionych.

POŻAR W ZALESIU

We wtorek 26 stycznia w Zalesiu wybuchł pożar budynku garażowo – warsztatowego. Obiekt był podzielony na cztery pomieszczenia. W chwili przybycia straży ogień obejmował jedno z nich i nie rozprzestrzeniał się na pozostałe. Wewnątrz znajdował się ciągnik oraz ładowarka. Wyciągnięto je z  płonącego wnętrza za pomocą traktowa, ale obie maszyny doszczętnie spłonęły. Pożar został ugaszony. Straty wynikające ze zniszczenia sprzętów rolniczych i części budynku sięgnęły łącznie ok. 400 tys. złotych. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej ciągnika rolniczego.

DAMSKI BOKSER W SIDŁACH POLICJI

W sobotę 30 stycznia szczycieńscy śledczy przyjęli zawiadomienie od 33-letniej mieszkanki gminy Szczytno, która zeznała, że od czerwca ubiegłego roku znęca się nad nią mąż. Mężczyzna miał nękać swoją żonę zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Z relacji kobiety wynikało, że 32-latek wszczyna awantury domowe, podczas których wyzywa ją, poniża zakłóca spoczynek nocny, grozi pozbawieniem życia. Podejrzany miał także popychać, dusić i uderzać małżonkę. Damski bokser, będąc pod wpływem alkoholu, niszczył również sprzęt gospodarstwa domowego. Po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzoną, został zatrzymany. Policjanci przedstawili mu zarzut znęcania się nad 33-latką, do którego częściowo się przyznał. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz kontaktowania i zbliżania się do żony.