PO PIJAKU WIOSŁA DZIECKO

W sobotę 6 stycznia tuż przed godziną 19.00 w Targowie funkcjonariusze referatu ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującą volkswagenem. 55-latce towarzyszył nieletni pasażer.

Policjanci zwrócili uwagę, że dziecko nie miało zapiętych pasów bezpieczeństwa. Szybko jednak zorientowali się, że to nie jedyna ujawniona przez nich nieprawidłowość. Stan siedzącej za kierownicą kobiety wskazywał, że jest ona nietrzeźwa. Badanie wykazało, że miała w organizmie ponad promil alkoholu. Funkcjonariusze zakazali 55-latce dalszego przemieszczania się autem i zatrzymali jej prawo jazdy. Kobieta nie uniknie także odpowiedzialności za niedopilnowanie, aby nieletni pasażer w trakcie podróży miał zapięte pasy. Po wykonaniu niezbędnych czynności, mundurowi przekazali 55-latkę i towarzyszące jej dziecko pod opiekę rodziny. Sprawą niebawem zajmie się sąd.

 

ZNIEWAGA POLICJI NIE UJDZIE PŁAZEM

Pewien 18-letni mieszkaniec Szczytna podczas jednej z interwencji prowadzonych przez szczycieńskich mundurowych wpadł w szał i zaczął wyzywać funkcjonariuszy słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne. Nietrzeźwy młodzieniec jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Usłyszał zarzuty i myślał, że na tym sprawa się zakończy, ale się pomylił. Podczas rozprawy w szczycieńskim Sądzie Rejonowym usłyszał, że za popełnione przez siebie przestępstwa najbliższe 3 miesiące spędzi w zakładzie karnym. Gdy jednak młodzieniec tam się nie stawił, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, sąd wydał nakaz jego zatrzymania i przymusowego doprowadzenia.
W niedzielę 7 lutego szczycieńscy policjanci zapukali do drzwi jednego z mieszkań w gminie Szczytno, gdzie ukrywał się 18-latek. Szczytnianin został zatrzymany i trafił już do wskazanego zakładu karnego, gdzie będzie miał czas na przemyślenie swojego zachowania.

 

ZNALAZŁ SPOSÓB NA BRAK PALIWA

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi z gminy Jedwabno. Mężczyzna w nocy z 29 na 30 stycznia włamał się do zbiornika paliwa mercedesa sprintera. Jak ustalili śledczy, chciał się przejechać swoim samochodem, ale okazało się, że bak jest pusty. Wtedy 28-latek wpadł na genialny, jak mu się wydawało, pomysł. Postanowił spuścić paliwo z innego pojazdu. Na parkingu w Burdągu zauważył mercedesa. Przy pomocy gwoździa zrobił dziurę w zbiorniku, dzięki czemu benzyna spłynęła do jego kanistra. Następnie przelał ją do swojego auta i ruszył w podróż. Po przejażdżce zostały mu jednak już tylko wspomnienia. Szczycieńscy śledczy ustalili dane sprawcy. W trakcie wykonywania czynności z mężczyzną w innej sprawie karnej prowadzonej przeciwko niemu postawili mu również zarzut kradzieży z włamaniem do sprintera. 28-latek przyznał się, tłumacząc, że potrzebował paliwa do swojego samochodu.

 

OSZUST ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

W środę 3 lutego tuż przed godziną 1.00 na ul. Pasymskiej w Szczytnie policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o dokonanie serii oszustw internetowych. Mieszkaniec Szczytna wpadł w ręce śledczych w chwili, gdy próbował podjąć pieniądze z bankomatu. Funkcjonariusze z wydziału walki z przestępczością zorganizowaną już od dłuższego czasu prowadzili działania ukierunkowane na zatrzymanie nieuczciwego młodzieńca. Jak ustalili, 19-latek za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych utworzył fikcyjne konta, podając fałszywe dane. W okresie od 22 września ub.r. do chwili zatrzymania oferował sprzedaż przedmiotów, których w rzeczywistości nie posiadał. Były to: słuchawki bezprzewodowe, telefony komórkowe oraz części samochodowe. Po zaakceptowaniu transakcji zainteresowany klient wysyłał rzekomemu sprzedawcy 6-cyfrowy kod BLIK, a 19-latek wbijał go w dowolnie wybranym bankomacie i wypłacał pieniądze. Na tym transakcja się kończyła – oszust nie wysyłał zamówionych przedmiotów i nie odbierał telefonu. Sprawca usłyszał sześć zarzutów. W piątek 5 lutego Prokuratura Rejonowa w Szczytnie zastosowała wobec niego dozór policyjny. Mieszkańcowi Szczytna grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.