ŚMIERĆ W MIESZKANIU

W piątek 26 marca wczesnym popołudniem strażacy zostali poproszeni o pomoc w otwarciu drzwi do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Wyżegach.

Na miejscu zastali dzielnicowego oraz jednego z mieszkańców. Ten ostatni poinformował, że już od dłuższego czasu nie widział swojego starszego sąsiada. Po otwarciu drzwi okazało się, że wewnątrz mieszkania leży 75-latek bez oznak życia. Ratownicy odstąpili od czynności reanimacyjnych ze względu na stan ciała zmarłego, wskazujący na to, że zgon nastąpił już jakiś czas temu.

STRAŻACY ZASTĄPILI RATOWNIKÓW

W sobotę 17 marca około godziny 6.00 strażacy zostali wezwani na ul. Łomżyńską w Szczytnie do udzielenia pomocy kobiecie, która zasłabła. W momencie zgłoszenia nie było akurat wolnej karetki. Po dotarciu na miejsce zastali leżącą na podłodze 63-latkę. Kobieta była już przytomna i kontaktowa. Strażacy zastosowali tlenoterapię i ułożyli seniorkę w bezpiecznej pozycji do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. Po przebadaniu okazało się, że 63-latka nie wymagała hospitalizacji.