BRAK UPRAWNIEŃ, A DO TEGO ROZBITE SZYBA I LAMPA

W piątek 7 maja rano na ul. Polnej w Szczytnie funkcjonariusze z referatu ruchu drogowego zauważyli mercedesa jadącego z rozbitą przednią szybą oraz uszkodzonym  kloszem tylnej lampy.

Policjanci zatrzymali kierowcę auta do kontroli. Okazało się, że jest nim dobrze im znany z wcześniejszych interwencji 27-latek. Mundurowi dla pewności zweryfikowali dane mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych. Ich przypuszczenia się potwierdziły. 27-letni mieszkaniec gminy Szczytno miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Za niestosowanie się do decyzji właściwych organów grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności albo jej pozbawienia dla lat dwóch.

ZGARNĘLI TOWAR WART 1200 ZŁOTYCH

W czwartek 6 maja po południu pracownik ochrony jednego z supermarketów w Szczytnie powiadomił policję o ujęciu dwóch mężczyzn, którzy dokonali kradzieży produktów spożywczych, kosmetyków i alkoholu o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 35-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego i 39-letni szczytnianin po wejściu do sklepu zaczęli pakować towary do plecaków – jednego, który mieli ze sobą i drugiego – skradzionego z półki. Następnie sprawcy, przekraczając linię kas, próbowali wyjść z supermarketu. W drzwiach zostali jednak zatrzymani przez pracowników ochrony, którzy obserwowali ich poczynania na monitoringu. 35- i 39-latek trafili do policyjnej celi, a skradziony przez nich towar w nienaruszonym stanie – na sklepowe półki. Mężczyznom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

PODWÓJNIE PECHOWY POŁÓW

W sobotę 8 maja około godziny 9.00 z oficerem dyżurnym szczycieńskiej komendy skontaktował się komendant Posterunku Rejonowego Straży Rybackiej w Pasymiu, który poinformował o zatrzymaniu nad Jeziorem Leleskim nieuczciwego wędkarza. Policjanci ustalili, że funkcjonariusze Straży Rybackiej byli świadkami, jak 67-letni mieszkaniec gminy Pasym wypłynął na jezioro i próbował wynurzyć z niego umieszczone przez siebie wcześniej żaki. Mężczyzna miał jednak podwójnego pecha. Po pierwsze, w nocy nic nie złowił, po drugie, na oczach strażników ponownie zarzucił swoje sieci. 67-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy. Usłyszał już zarzut nielegalnego połowu ryb. Miłośnik nielegalnych połowów niebawem stanie przed sądem. Za naruszenie przepisów Ustawy o rybactwie śródlądowym grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.  

PRZEJAŻDŻKA PO NARKOTYKACH

W piątek 7 maja późnym wieczorem w Gromie policjanci kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej 27-letniego mieszkańca gminy Wielbark kierującego skodą superb. Wraz z nim jechał także 24-letni pasażer, mieszkaniec gminy Pasym. Na widok mundurowych obaj mężczyźni zaczęli się nerwowo zachowywać. Policjanci, podejrzewając, że zatrzymani do kontroli mogą mieć przy sobie substancje zabronione, przeszukali ich odzież wierzchnią oraz samochód. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. W skodzie funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę. Kierujący autem został poddany badaniu na zawartość narkotyków. Wynik jednoznacznie wskazywał, że 27-latek jest pod działaniem amfetaminy. Podczas kontroli mundurowi ustalili też, że mężczyzna ma zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie. Zarówno kierowca skody, jak i jego młodszy kolega zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Obaj usłyszą zarzut posiadania nielegalnych substancji. 27-latek odpowie również za kierowanie pojazdem pod działaniem narkotyków, pomimo obowiązującego go sądowego zakazu.