DOMOWI KACI PO SIEDEMDZIESIĄTCE

W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt dwóch miesięcy wobec 71-letniego mieszkańca Szczytna.

Mężczyzna od kwietnia znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim 49-letnim synem oraz 70-letnią małżonką. Czynu tego dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu kary pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Mężczyzna został skutecznie odizolowany od najbliższych.
To nie jedyny przykład domowego kata po siedemdziesiątce, który uprzykrzał życie członkom swojej rodziny. We wtorek 20 lipca szczycieńscy policjanci przyjęli zawiadomienie od 73-letniej mieszkanki Szczytna. Kobieta zeznała, że od maja fizycznie i psychicznie znęca się nad nią jej 74-letni mąż. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna wszczyna awantury, podczas których wyzywa ją, niepokoi, wygania z domu, szarpie, popycha i grozi pozbawieniem życia.
74-letni damski bokser został zatrzymany i usłyszał zarzut znęcania się nad 73-latką. Na wniosek policji prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, wydał także zakaz kontaktowania się oraz zbliżania do małżonki.

CHCIELI SPALIĆ WIEŻĘ?

W środę 21 lipca tuż po północy strażacy zostali zadysponowani do pożaru, który wybuchł w pobliżu garaży znajdujących się przy szczycieńskiej wieży ciśnień. Po dojeździe na miejsce okazało się, że palił się porzucony tam materac łóżkowy. Ogień został ugaszony, nie powodując większych strat.