POŁASZCZYŁ SIĘ NA GŁOŚNIK

W piątek 20 sierpnia po południu do jednego z marketów RTV i AGD w centrum handlowym wszedł mocno nietrzeźwy 25-letni mieszkaniec Szczytna. Mężczyzna schował się w alejce z głośnikami, a następnie zdemontował z jednego z nich blokadę antykradzieżową.

Potem, jak gdyby nigdy nic, próbował opuścić sklep, nie płacąc za towar. Na jego drodze stanęli jednak pracownicy marketu. Na miejsce wezwano policję, która zabrała 25-latka do komendy. Okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu inne kradzieże. Mundurowi ustalili, że od 9 do 20 sierpnia dokonał tego typu przestępstw w dwóch supermarketach. Wartość poniesionych przez właścicieli strat sięgnęła blisko 1400 złotych. Pomimo pokazania podejrzanemu nagrań z monitoringu, który zarejestrował jego wizerunek, 25-latek nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za kradzieże oraz jej usiłowanie mężczyźnie grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

BYŁ NIEDOPITY, WIĘC PRZYJECHAŁ PO WIĘCEJ

W piątek 20 sierpnia na parking przy ul. Juranda w Rozogach zajechał nietrzeźwy motorowerzysta. Mężczyzna ledwo trzymał się nogach, ale widocznie było mu mało, bo chciał kupić sobie piwo. Przypadkowy świadek tego zdarzenia ujął nietrzeźwego kierowcę i zawiadomił służby. Na miejsce przybyli policjanci z posterunku w Świętajnie, którzy przebadali 62-letniego mieszkańca gminy Rozogi na zawartość alkoholu. Motorowerzysta wydmuchał blisko 2 promile. Mundurowi zakazali mu dalszej jazdy. Następnie przekazali 62-latka pod opiekę rodziny. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do dwóch lat więzienia oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi na okres nie krótszy niż trzy lata.

PUSTE FLASZKI ZAMIAST KONSOLI

W środę 18 sierpnia do szczycieńskiej komendy zgłosił się 19-letni mieszkaniec Dźwierzut. Młodzieniec oświadczył, że za pośrednictwem internetu kupił konsolę o wartości 850 złotych. Po dokonaniu przelewu na wskazane konto oczekiwał na kuriera. Otrzymał nawet wiadomość od sprzedającego, że przesyłka już czeka na niego w paczkomacie. Ku zaskoczeniu 19-latka, paczka rzeczywiście przyszła dość szybko, ale nie był to zamówiony przez niego towar. W pudełku znajdowały się dwie puste butelki po alkoholu, dwa kamienie, maseczka, opakowanie po cukierkach i klej szkolny w sztyfcie. 19-latek, który padł ofiarą oszustwa, złożył zawiadomienie i został przesłuchany w charakterze pokrzywdzonego.

Oprac. (ew) na podst.

KPP Szczytno,

KP PSP Szczytno