NA OCZACH DZIECI ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ

Pod koniec ubiegłego tygodnia szczycieńscy policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z mieszkań na terenie gminy Szczytno dochodzi do przemocy domowej.

Z relacji pokrzywdzonej 40-latki wynikało, że jej 39-letni mąż od początku tego roku znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Świadkami agresywnych zachowań ojca były dzieci w wieku 8 i 12 lat. 39-latek miał wszczynać awantury, podczas których wyzywał żonę wulgarnymi słowami, poniżał, krytykował, zakłócał spoczynek nocny, uderzał i groził pozbawieniem życia.
Policjanci podjęli decyzję o wszczęciu w rodzinie procedury Niebieskiej Karty i zatrzymaniu sprawcy przemocy. Udręczona przez męża 40-latka złożyła zawiadomienie o popełnionym przez niego przestępstwie. Na podstawie przedstawionych mężczyźnie zarzutów oraz zebranego przez śledczych materiału dowodowego, prokurator zdecydował o objęciu agresora policyjnym dozorem. Ponadto zakazał mu kontaktowania się z pokrzywdzoną i zobowiązał do powstrzymywania się od spożywania alkoholu.

O KROK OD WYCHŁODZENIA

W nocy z czwartku na piątek (7/8 października) wystąpiły pierwsze w tym roku przymrozki. W piątkowy ranek około godziny 7.00 policjanci ze Szczytna otrzymali też pierwsze zgłoszenie od osoby postronnej dotyczące wychłodzonej kobiety, która potrzebowała pomocy służb ratunkowych. Funkcjonariusze po dotarciu we wskazane miejsce zastali leżącą na trawniku 56-latkę. Od mieszkanki Szczytna wyczuwalna była silna woń alkoholu. Jak tłumaczyła, w trakcie powrotu do domu poczuła się zmęczona, usiadła na trawniku i zasnęła.
Policjanci ustalili dokładne dane kobiety i jej adres zamieszkania. Następnie przewieźli ją do domu, gdzie przekazali pod opiekę jednemu z domowników. Mundurowi apelują, aby zgłaszać im tego typu przypadki, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. - Nie przechodźmy obojętnie i pamiętajmy, że jeden nasz telefon może uratować ludzkie życie – uczula st. sierż. Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

OCHOTA NA SŁODYCZE

W piątek 8 października około godziny 6.30 na terenie jednego z supermarketów w Szczytnie ujęto sprawcę kradzieży sklepowej. Po dotarciu na miejsce mundurowi stwierdzili, że mężczyzna ten jest im dobrze znany w wcześniejszych tego typu interwencji. Z relacji pracowników sklepu wynikało, że 29-letni mieszkaniec Szczytna wszedł pewnym krokiem na teren obiektu. Następnie chwycił karton z 10 sztukami bombonierek o wartości blisko 160 zł i próbował uciec. Całe zdarzenie zauważyła jedna z ekspedientek, która ujęła mężczyznę na gorącym uczynku. Pozostali pracownicy zamknęli drzwi wejściowe do supermarketu i powiadomili policję. Ze względu na to, że 29-latek był już wielokrotnie karany za tego typu wykroczenia, mundurowi odstąpili od postępowania mandatowego i skierowali przeciwko miłośnikowi słodyczy wniosek o ukaranie do sądu.