"ZALEGŁ" W ŚNIEGU

O dużym szczęściu może mówić 50-latek, który w sobotnią noc, po spożyciu alkoholu „zaległ” w śniegu na ul. Bartna Strona w Szczytnie.

Mężczyzna mógł się już nie obudzić, bo temperatura spadła poniżej zera. Traf chciał, że śpiącego delikwenta zauważyła osoba postronna, która zadzwoniła na policję. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli mocno już wyziębionego 50-latka.

- Okoliczności, w których się znajdował, zagrażały jego zdrowiu i życiu. Dlatego mundurowi otoczyli go opieką i zapewnili mu schronienie do czasu wytrzeźwienia – informuje st. sierż. Izabela Cyganiuk, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dodaje, że policja jest wdzięczna za każde podobne zgłoszenie i apeluje, aby nie być obojętnym wobec osób bezdomnych, samotnych i starszych, ale również tych, które mają problem z nadużywaniem alkoholu.

PODTRULI SIĘ CZADEM

O tym, że z czadem nie ma żartów, przekonali się mieszkańcy jednego z mieszkań przy ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie.
W czwartek 9 grudnia w łazience zemdlała tam dziewczynka. Na miejscu jako pierwsi zjawili się ratownicy medyczni, którzy udzielili jej pomocy. Następnie do mieszkania dotarli również strażacy. Zastali tam w sumie pięć osób, w tym dwoje dzieci. Mimo że lokal był w trakcie wietrzenia, stwierdzili występowanie tlenku węgla. Mieszkańcy zostali ewakuowani, a ratownicy kontynuowali wietrzenie. Podczas tych działań jedna z mieszkanek zaczęła się uskarżać na ból głowy. Strażacy podali jej tlen. Po dokładnym przewietrzeniu pomieszczeń i upewnieniu się, że nie występuje w nich czad, strażacy zakręcili dopływ gazu do piecyka w łazience. Ratownicy medyczni zdecydowali o przewiezieniu do szpitala czterech osób – dwóch dorosłych i dwojga dzieci.

ZŁOWIONE PRZEZ OSZUSTÓW W SIECI

Dwie mieszkanki powiatu szczycieńskiego padły ofiarą oszustw internetowych podczas robienia zakupów w „sieci”. Jako pierwsza, w piątek 10 grudnia do komendy w Szczytnie zgłosiła się 40-latka z gminy Szczytno. Kobieta kupiła za pośrednictwem internetu szafkę RTV, za którą dokonała przedpłaty w wysokości 300 złotych. Niestety, towar do chwili obecnej do niej nie dotarł. Ofiarą podobnego oszustwa padła również mieszkanka Szczytna. W niedzielę 12 grudnia zawiadomiła o tym policję. W „sieci” zakupiła dębowy stół o wartości 2,6 tys. zł, ale mebla nie dostała.

KOLIZJA SENIORÓW

W piątek 10 grudnia po godzinie 10.00 w Jerutkach doszło do kolizji z udziałem samochodu osobowego. Po dotarciu na miejsce ratownicy zastali renault megane przewrócone na bok w przydrożnym rowie. Autem podróżowali 81-letni mężczyzna i o rok młodsza kobieta. Na szczęście opuścili pojazd o własnych siłach i nie uskarżali się na żadne dolegliwości. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego oboje pozostali na miejscu zdarzenia.