BARDZO DROGIE ZAKUPY W SIECI

W poniedziałek 17 stycznia do szczycieńskiej komendy zgłosił się 43-letni mieszkaniec Szczytna.

Mężczyzna oświadczył, że robił zakupy przy użyciu karty płatniczej w internecie. Nie była to pierwsza jego transakcja dokonywana w sieci i dotychczas wszystko odbywało się bez problemów. Tym razem jednak 43-latek padł ofiarą oszustwa. Prawdopodobnie sprawca wykorzystał wprowadzone przez niego dane z karty płatniczej i wypłacił z jego konta ponad 27 tys. złotych.

ROZBÓJ W LESINACH MAŁYCH

W nocy z 14 na 15 stycznia w jednym z domów w Lesinach Małych doszło do pobicia 23-latka. Jak ustalili policjanci, mężczyzna leżał już w łóżku, szykując się do snu, kiedy usłyszał głosy intruzów, którzy niespodziewanie weszli do jego mieszkania. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że mężczyźni ci bez żadnego konkretnego powodu zaczęli okładać go pięściami, po czym zabrali ze sobą leżącą pod stołem w kuchni piłę spalinową i wyszli na podwórko. Kiedy 23-latek wybiegł za nimi, ponownie zaczęli go szarpać, jednak poszkodowany oswobodził się i uciekł. Gdy agresorzy odjechali zaparkowanym przed posesją autem mężczyzny, ten odkrył, że w jego domu doszło do zniszczenia drzwi na korytarzu oraz krzesła stojącego w jednym z pokoi.</p><p>Jeszcze tego samego dnia kryminalni ustalili sprawców rozboju. Do ich zatrzymania doszło na terenie województwa mazowieckiego. Policjanci odzyskali również należące do pokrzywdzonego mienie, którego wartość została wyceniona na 1700 złotych. Sprawcy rozboju to 22-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego i o rok starszy mieszkaniec gminy Rozogi. Obaj usłyszeli zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za rozbój mężczyznom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

BUTELKĄ W OKNO

W czwartek 13 stycznia tuż po godzinie 1.00 61-letnia mieszkanka ul. Osiedleńczej wezwała służby po tym, jak w okno jej mieszkania ktoś rzucił butelką z łatwopalną substancją. Na miejsce przybyły policja i straż pożarna. Strażacy, po sprawdzeniu pomieszczenia miernikiem wielogazowym, wykluczyli zagrożenie. W rozmowie z policją kobieta przyznała, że jest w konflikcie z sąsiadem, ale feralnej nocy nikogo nie widziała i nie potrafiła jednoznacznie wskazać sprawcy. Szkodę wynikającą ze zbicia szyby oszacowała na 450 złotych.

TU KOLIZJA, TAM PORZUCONY FORD

W sobotę 15 stycznia w Wielbarku ford ka uderzył w drzewo. Autem podróżowała tylko kierująca nim 30-latka. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń. Strażacy, którzy przybyli jej z pomocą, w drodze powrotnej do Szczytna w Nowinach natknęli się na leżącego w rowie forda mondeo. W pojeździe nikogo nie było, ale na wszelki wypadek przeszukali też okolicę, nie znajdując jednak żadnych osób podróżujących autem.