POMOGLI 92-LATKOWI

W środę 23 lutego strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań w Pasymiu.

Wewnątrz znajdował się 92-letni mężczyzna, który nie był w stanie samodzielnie otworzyć drzwi. Na miejscu był też obecny syn seniora. Za jego zgodą strażacy dostali się do wnętrza. Okazało się, że 92-latek wywrócił się i leżał na podłodze, nie mogąc wstać. Po przebadaniu przez ratowników medycznych został zabrany do szpitala w Szczytnie.

WYPADEK ROWERZYSTY

W piątek 25 lutego w Dąbrowach miał miejsce wypadek z udziałem rowerzysty. Około 40-letni mężczyzna, jadąc jednośladem, najprawdopodobniej przewrócił się, doznając urazu głowy i prawej ręki. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, którzy następnie przekazali go załodze karetki pogotowia. Rowerzysta został odwieziony do szpitala.

KIEROWCA ZASŁABŁ, SAMOCHÓD WJECHAŁ DO ROWU

We wtorek 22 lutego tuż po godzinie 12.00 w Orzynach samochód osobowy wyjechał do rowu. Przyczyną było zasłabnięcie kierowcy. Pojazd wyciągnęły na jezdnię osoby postronne będące świadkami zdarzenia. Autem podróżowało jeszcze 2 pasażerów. Im nic poważnego się nie stało. Kierowcą zajął się zespół ratownictwa medycznego.

KIA UDERZYŁA W DRZEWO

W niedzielę 27 lutego wieczorem w Burdągu kierujący kią 45-latek uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna podróżował sam. Poszkodowanemu z pomocą pospieszyli strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Kierowca został przetransportowany do szpitala.