SZYBY OFIARAMI ZŁOŚCI I ALKOHOLU

Szczycieńscy śledczy postawili zarzuty zniszczenia dwóch pojazdów marki Ford i Skoda 31-letniemu mieszkańcowi Szczytna.

Mężczyzna w środę 2 marca na parkingu przy ul. Solidarności w Szczytnie, przy użyciu kamienia, powybijał szyby w samochodach. Oba auta należą do 34-letniego mieszkańca Szczytna. Pokrzywdzony złożył już stosowne zawiadomienie i wycenił wartość poniesionych strat na ponad 2 tys. złotych. Sprawca został zatrzymany następnego dnia po dokonaniu zniszczenia pojazdów. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył wzburzeniem wywołanym kłótnią z 34-latkiem oraz silnym upojeniem alkoholowym. O dalszym losie 31-latka zadecyduje niebawem sąd. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

MIŁOŚNIK PERFUM W RĘKACH POLICJI

W środę 2 marca późnym popołudniem szczycieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednej z drogerii przy ul. Polskiej w Szczytnie doszło do ujęcia sprawcy kradzieży. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że 28-letni mieszkaniec Malborka wszedł na teren sklepu, a następnie zaczął wkładać do plecaka perfumy. Potem mężczyzna przekroczył linię kas, nie płacąc za towar. W drzwiach wejściowych został ujęty przez pracownika ochrony. Okazało się, że ochroniarz widział całe  zdarzenie na kamerach monitoringu. Ponadto pracownik ochrony oświadczył, że ten sam mężczyzna w poniedziałek 28 lutego również dopuścił się kradzieży na terenie sklepu. Wówczas jego łupem także padły luksusowe perfumy. 28-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Śledczy postawili mu dwa zarzuty kradzieży perfum o łącznej wartości ponad 1200 złotych. Mężczyzna przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył trudną sytuacją finansową i uzależnieniem od alkoholu. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

OSZUKANA "NA DALMATYŃCZYKA"

W środę 2 marca do szczycieńskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Rozogi, która oświadczyła, że padła ofiarą oszustwa podczas zakupów internetowych. Kobieta za pośrednictwem sieci nawiązała kontakt z właścicielami psów rasy dalmatyńczyk, którzy wystawili czworonogi na sprzedaż. Mieszkanka gminy Rozogi zarezerwowała sobie jednego szczeniaka i dokonała przedpłaty w kwocie blisko 7 tys. złotych. Okazało się, jednak, że została oszukana. Straciła pieniądze i okazję na posiadanie wymarzonego pupila.

KIEROWCA Z "MARYŚKĄ"

W piątek 4 marca tuż przed godziną 2.00 na ul. Kolejowej w Szczytnie funkcjonariusze referatu patrolowo – interwencyjnego  zatrzymali do rutynowej kontroli kierowcę BMW. Za kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec Szczytna. Na widok mundurowych zaczął się zachowywać bardzo nerwowo. Policjanci postanowili więc przeszukać odzież wierzchnią mężczyzny oraz pojazd. W trakcie tych czynności w saszetce przewieszonej przez ramię 24-latka znaleźli marihuanę. Kierowca został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. W chwili zatrzymania był trzeźwy. Odmówił jednak poddania się badaniu na zawartość środków odurzających, dlatego też wykonano badanie laboratoryjne. Jeżeli przypuszczenia śledczych się potwierdzą, to 24-latek stanie niebawem przed sądem, aby odpowiedzieć za posiadanie substancji zabronionych i kierowanie pojazdem mechanicznym pod ich działaniem.