ZDRADZIŁA GO ALKOHOLOWA WOŃ

W piątek 18 marca po godzinie 16.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie.

Wynikało z niego, że trasą Wawrochy – Płozy może poruszać się nietrzeźwy kierowca volkswagena. Policjanci udali się na wskazaną drogę i w Płozach zatrzymali opisany im wcześniej pojazd. Za jego kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec Szczytna. Mundurowi od razu wyczuli od niego silną woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila. Funkcjonariusze zweryfikowali jego dane w swoich systemach informatycznych. Wówczas wyszło na jaw, że 39-latek nie ma uprawnień do kierowania. Szczytnianin został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

ZNALEŹLI CIAŁO W MIESZKANIU

W piątek 18 marca strażacy zostali poproszeni przez policję o otwarcie drzwi jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ul. Lipperta. Lokal wynajmował mający problemy zdrowotne 49-latek. Służby zaalarmowała rodzina, która od dwóch dni nie miała z nim kontaktu. Po wejściu do mieszkania ratownicy zastali mężczyznę bez oznak życia.
Nie była to jedyna w minionym tygodniu interwencja strażaków związana ze zgłoszeniami do otwarcia drzwi. Podobne zdarzenia miały miejsce również w poniedziałek 15 marca przy ul. Lipperta, a także dzień później na ul. Ogrodowej. W pierwszym przypadku osobie, do której dotarli ratownicy nic się nie stało, z kolei w drugim zastali oni puste lokum.
W piątek 18 marca w Czarkowym Grądzie 68-latka zamknęła drzwi w budynku mieszkalnym, po czym nie mogła ich otworzyć. Z pomocą przyszli jej strażacy. Kobieta została również przebadana przez ratowników medycznych.

POŻAR PODDASZA W DŹWIERZUTACH

W niedzielę 20 marca na ul. Szczycieńskiej w Dźwierzutach wybuchł pożar na poddaszu budynku mieszkalnego. Trzy osoby przebywające wewnątrz zdołały się ewakuować jeszcze przed przybyciem straży. Przyczyną pojawienia się ognia była awaria grzejnika elektrycznego. Strażacy ugasili pożar i rozebrali nadpaloną część sufitu. Następnie za pomocą kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego sprawdzili występowanie ukrytych zarzewi ognia i tlenku węgla. Spaleniu uległo wyposażenie poddasza, okopcone zostały ściany i uszkodzona instalacja elektryczna.

2,5 TYSIĄCA ZA ZBYT SZYBKĄ JAZDĘ

W piątek 18 marca na trasie Dąbrowy – Rozogi funkcjonariusze szczycieńskiej grupy „Speed” zatrzymali do kontroli 31-latka kierującego mercedesem. Powodem była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się mężczyzna. Na dopuszczalnej „dziewięćdziesiątce” pędził, mając na liczniku 164 km/h. Mieszkaniec powiatu ostrołęckiego słono zapłaci za nieodpowiedzialne zachowanie. Policjanci wlepili mu mandat w wysokości 2,5 tys. zł i dołożyli jeszcze 10 punktów karnych.

PRZEZ JEDNO KLIKNIĘCIE STRACIŁA 15 TYSIĘCY

W sobotę 19 marca do szczycieńskiej komendy zgłosiła się 21-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. Kobieta oświadczyła, że padła ofiara oszustwa internetowego przy sprzedaży książek do nauki języka angielskiego. Sprawca za pośrednictwem jednego z komunikatorów społecznych podesłał jej link. Jego zawartość łudząco przypominała szatę graficzną portalu sprzedażowego. Gdy 21-latka kliknęła w link, oszust uzyskał dostęp do jej rachunku bankowego. W następstwie tego dopuścił się autoryzacji czterech transakcji na łączną kwotę blisko 15 tys. złotych. 

SŁONA CENA KOLIZJI

W piątek 18 marca parę minut po godzinie 20.00 na ul. Warszawskiej w Rozogach doszło do kolizji z udziałem opla i BMW. Z ustaleń funkcjonariuszy drogówki wynika, że 69-latek kierujący oplem, mieszkaniec województwa mazowieckiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go BMW. Wskutek tego najechał na jego tył. BMW podróżował 27-latek z gminy Szczytno. Żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Na sprawcę kolizji mundurowi nałożyli mandat w wysokości 1100 zł oraz 6 punktów karnych.