ROWERZYSTA NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA

W sobotę 26 marca na ul. Mickiewicza w Świętajnie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Z ustaleń policji wynika, że 17-letni cyklista nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się volkswagenowi passatowi, którym kierował 49-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Autem osobowym podróżowała jeszcze trójka dzieci. W wyniku zderzenia poszkodowany został tylko rowerzysta. Nastolatek z urazem głowy został przewieziony do szpitala w Olsztynie.

OGIEŃ NA DZIAŁKACH

W niedzielę 27 marca na terenie ogródków działkowych im. Bogumiła Linki w Szczytnie wybuchł pożar. Ogień pojawił się na czterech działkach. Łącznie spaleniu uległy dwie drewniane toalety, dwa kompostowniki i wędzarnia.

NIETRZEŹWA KIERUJĄCA

W sobotę 26 marca do szczycieńskiej komendy wpłynęło anonimowe zgłoszenie o tym, że nietrzeźwa kobieta może kierować samochodem. Mundurowi udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 54-letnią mieszkankę gminy Jedwabno. Jak ustalili, prowadziła ona BMW, mając w organizmie blisko promil alkoholu. Kobieta została zatrzymana i osadzona w celi. O jej dalszych losach zadecyduje sąd.

Oprac. (ew)
na podst. KPP Szczytno,
KP PSP Szczytno