ZAGRANICZNE PRAWKO I BRAK OŚWIETLENIA

W sobotę 14 maja w Dąbrowach policjanci zatrzymali kierowcę hyundaia poruszającego się bez wymaganego oświetlenia. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie jest to jedyne przewinienie mężczyzny. 59-latek okazał mundurowym prawo jazdy wydane poza granicami Polski, niespełniające formalnych wymogów. Mężczyzna z popełnionego wykroczenia będzie się tłumaczył przed sądem.

OSZUKANY "NA ROWER"

Internetowi oszuści nie próżnują. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Szczytna, który chciał kupić za pośrednictwem jednego z portali społecznościowych rower elektryczny. Mężczyzna wpłacił na konto rzekomego sprzedającego 1,3 tys. zł, po czym kontakt się urwał. Poszkodowany w  miniony piątek zgłosił sprawę policji, która prowadzi w tej sprawie postępowanie. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o to, aby weryfikować kto i co do nas pisze. Radzą, by nie dokonywać pochopnie przedpłat na konta sprzedających i nie wpisywać nigdzie numeru swojej karty. Nie klikajmy też w nieznajome linki i strony, a przy zakupach wybierajmy opcję odebrania towaru i dokonania zapłaty za pobraniem.

PO WIELBARSKU Z USTERKAMI

W sobotę 14 maja policjanci z posterunku w Wielbarku skontrolowali osobowego opla. Samochodem kierowała 22-letnia mieszkanka Wielbarka. Jak się okazało, kobieta nie miała do tego uprawnień. Z popełnionego wykroczenia będzie się wkrótce tłumaczyła przed sądem. Na tym jednak nie koniec. Funkcjonariusze stwierdzili, że w pojeździe jest zbity przedni prawy kierunkowskaz oraz niesprawne światło pozycyjne tylne. Z uwagi na stan techniczny auta został zatrzymany dowód rejestracyjny.
Ci sami policjanci wyeliminowali z ruchu inny niesprawny pojazd, którym poruszał się 55-letni mieszkaniec gminy Wielbark. Fiat miał niesprawny lewy przedni kierunkowskaz, przednie prawe światło pozycyjne oraz tylne lewe światło pozycyjne. Mężczyzna został za to ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Policjanci zakazali mu dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny fiata.