BEZ UPRAWNIEŃ, ZA TO NA PODWÓJNYM GAZIE

W niedzielę 5 czerwca funkcjonariusze z posterunku w Wielbarku zatrzymali w tej miejscowości kierowcę osobowego opla. Szybko wyszło na jaw, że 21-letni mieszkaniec Wielbarka w ogóle nie powinien prowadzić pojazdu. W trakcie weryfikacji jego danych w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że nie posiada on wymaganych uprawnień. Na tym jednak nie koniec. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że młodzieniec w wydychanym powietrzu miał ponad promil. Policjanci uniemożliwili mu dalszą jazdę. Niebawem za popełniony czyn 21-latek odpowie przed sądem.

WYŻYŁ SIĘ NA DRZWIACH

W nocy z wtorku na środę (31.05-01.06) szczycieńscy policjanci interweniowali wobec mężczyzn, którzy spożywali alkohol i dokonali zniszczenia mienia. Zgłaszający interwencję oświadczył przybyłym funkcjonariuszom, że usłyszał huk dobiegający z miejsca, gdzie stało zaparkowane jego auto. Po udaniu się w tym kierunku zauważył, że w należącym do niego audi uszkodzone zostały tylne drzwi, na których widoczne było wgniecenie. Obok pojazdu znajdowało się trzech mężczyzn, którzy początkowo nie przyznawali się do popełnionego czynu. Zgłaszający oszacował powstałą szkodę na 800 złotych.
Policjanci jednak nie dali wiary mężczyznom i zatrzymali ich. W toku dalszych czynności jeden z nich przyznał się do popełnienia tego czynu. 26-letni mieszkaniec Szczytna usłyszał już zarzut, a jego sprawa trafi do sądu.
W związku z popełnieniem przestępstwa, jakim jest zniszczenia cudzej rzeczy grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

KOLIZJA NA RONDZIE

W niedzielę 5 czerwca w Szczytnie doszło do kolizji z udziałem osobowego audi i motocykla marki Suzuki. Przybyli nas miejsce policjanci ustalili, że 24-letnia mieszkanka Warszawy, wjeżdżając na rondo, nie ustąpiła pierwszeństwa znajdującemu się już na nim motocykliście. W wyniku tego nastąpiło boczne zderzenie pojazdów. Na sprawczynię kolizji policjanci nałożyli mandat w wysokości 1050 zł i 6 punktów karnych. 24-latka była trzeźwa. Żaden z uczestników zdarzenia nie wymagał hospitalizacji.

ZAPOMNIELI O PRZEGLĄDZIE

W miniony weekend policjanci szczycieńskiej komendy w toku prowadzonych kontroli drogowych namierzyli kilkunastu kierujących, którzy „przeoczyli” termin badań technicznych, bądź poruszali się niesprawnymi pojazdami. W związku z popełnieniem tego wykroczenia, mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne.

PÓŁ PROMILA I W DROGĘ

W poniedziałek 6 czerwca na terenie gminy Dźwierzuty policjanci zatrzymali do kontroli 50-latka kierującego osobowym suzuki. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Dźwierzuty miał w organizmie prawie pół promila alkoholu. W świetle prawa nawet taka, z pozoru niewielka ilość mocnego trunku, jest niedopuszczalna. 50-latek ze swojego zachowania będzie musiał tłumaczyć się przed sądem.

NIE UMKNĄŁ SPRAWIEDLIWOŚCI

W piątek 3 czerwca policjanci ogniwa konwojowego udali się z wizytą pod adres mężczyzny, za którym sąd wydał nakaz zatrzymania. 23-letni mieszkaniec Szczytna miał zasądzoną karę 88 dni pozbawienia wolności, ale zamiast ją odbyć, wolał się ukrywać. Jego zatrzymanie było jednak tylko kwestią czasu. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego i tam spędzi spędzi najbliższe tygodnie.

ZDERZENIE Z SARNĄ

W niedzielę 5 czerwca w godzinach wieczornych na odcinku DK 57 kierujący peugeotem 26-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego zderzył się z sarną. Jak tłumaczył policjantom, zwierzę wybiegło nagle na jezdnię z kompleksu leśnego. Kierowca na szczęście nie wymagał pomocy medycznej i zabezpieczył nienadający się do dalszej jazdy samochód we własnym zakresie.