WYWROTKA MOTOCYKLISTÓW

W piątek 10 czerwca wieczorem w Rozogach doszło do kolizji motocykla marki Honda. Jednośladem podróżowali kobieta i mężczyzna, oboje w wieku 28 lat. Na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń. Z ustaleń służb wynika, że podróżujący motocyklem chcieli się zatrzymać w zatoczce autobusowej, ale stracili równowagę i zaliczyli wywrotkę. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostali na miejscu zdarzenia. Na mężczyznę policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1200 zł, jednak mieszkaniec Warszawy odmówił jego przyjęcia i teraz sprawą zajmie się sąd.

PŁONĄCE AUDI

We wtorek 7 czerwca na jednej z posesji w Starych Czajkach zapaliło się zaparkowane tam audi. Właściciel auta sam podjął próbę jego ugaszenia przy użyciu gaśnicy, ale okazała się ona nieskuteczna. Pożar dalej rozwijał się w kabinie samochodu. Z ogniem poradzili sobie w końcu strażacy, ale audi uległo całkowitemu spaleniu. Przyczyna pożaru nie jest ustalona.

SŁONE MANDATY ZA KOLIZJE

W piątek 10 czerwca na DK nr 58 za Jedwabnem kierujący pojazdem terenowym 29-letni mieszkaniec Olsztyna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go citroena, wskutek czego uderzył w jego tył. Kierujący byli trzeźwi i nie wymagali pomocy medycznej. Na sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat w wysokości 1200 złotych.
Tyle samo będzie musiała zapłacić 19-letnia mieszkanka gminy Szczytno, która w sobotę 11 czerwca, kierując audi, nieprawidłowo wykonała manewr wyprzedzania skody. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia z tym pojazdem. W tym przypadku także nikt nie ucierpiał.