JEDNA KONTROLA, PIĘĆ ZARZUTÓW

We wtorek 5 lipca późnym wieczorem patrol policji na terenie Szczytna zauważył audi poruszające się bez wymaganego oświetlenia. Funkcjonariusze wydali kierowcy polecenie zatrzymania się, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ten jednak zignorował je i kontynuował jazdę. Po pościgu ulicami miasta mundurowi zatrzymali uciekiniera. W trakcie kontroli stanu trzeźwości okazało się, że 30-letni mieszkaniec Szczytna ma około półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Na dodatek wyszło też na jaw, że posiada przy sobie marihuanę oraz kastet. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi. Wkrótce okazało się, że 30-latek ma na sumieniu jeszcze inne grzechy. Tego samego dnia ukradł portfel, w którym było 700 zł, dowód osobisty oraz prawo jazdy. Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Szczytnie.
30-latek usłyszał w sumie pięć zarzutów: niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, posiadania substancji odurzających, a także broni białej i kierowania pojazdem niespełniającym wymaganych warunków technicznych.

WYPADEK NA DRODZE DO MĄCIC

W niedzielę 10 lipca na trasie Wielbark – Mącice doszło do wypadku samochodu osobowego. Po dotarciu na miejsce służby ratownicze zastały BMW na kołach, po dachowaniu. Autem podróżowały cztery osoby – 29-letnia kobieta, dwóch mężczyzn w wieku 36 i 33 lat oraz 2-letnia dziewczynka. Wszystkie przebywały już poza pojazdem. Strażacy, którzy jako pierwsi wstępnie przebadali uczestników zdarzenia, nie stwierdzili u nich poważniejszych obrażeń. Ratownicy medyczni potwierdzili, że cała czwórka nie wymaga hospitalizacji i może pozostać na miejscu.