WYNIÓSŁ LAPTOP I PIENIĄDZE

W minionym tygodniu do szczycieńskich policjantów zgłosiła się właścicielka jednej z restauracji w Szczytnie. Kobieta złożyła zawiadomienie o kradzieży, do której doszło w jej lokalu. Sprawca po włamaniu się do wnętrza wyniósł laptop oraz pieniądze. Policjanci wytypowali osobę, która mogła się dopuścić tego czynu. Kilka dni później, we wtorek 16 sierpnia funkcjonariusze zatrzymali 41-letniego mieszkańca Szczytna. Okazało się, że jest to poszukiwany w związku z kradzieżą. Mężczyzna został przesłuchany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Mundurowi zabezpieczyli również pochodzący z przestępstwa laptop. 41-latek za swój czyn odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. 

Z MACZETĄ NA BRATA

W ubiegłym tygodniu Sąd Rejonowy w Szczytnie, na wniosek miejscowej prokuratury i policji, zastosował wobec 39-letniego szczytnianina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące. Ustalenia śledczych wskazują, że mężczyzna od pewnego czasu zachowywał się agresywnie wobec swojego brata. W piątek 12 sierpnia zaatakował go … maczetą, kierował też pod jego adresem groźby pozbawienia życia. Po całym zdarzeniu 39-latek oddalił się z mieszkania, ale został zatrzymany. Był trzeźwy. Trafił do policyjnej celi. Mieszkańcowi Szczytna grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat trzech.

POŻAR GARAŻU

W środę 17 sierpnia w Gromie wybuchł pożar jednokondygnacyjnego garażu. Na szczęście żywioł nie zagrażał sąsiednim budynkom – mieszkalnemu i gospodarczemu. Pożar ugasili strażacy, którzy następnie rozebrali nadpaloną drewnianą część obiektu oraz konstrukcję dachu.

ZDERZENIE VOLKSWAGENÓW ZAKOŃCZONE MANDATEM

W piątek 19 sierpnia na terenie Szczytna 28-latek kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go innego pojazdu tej samej marki. W efekcie doszło do tylnego zderzenia się samochodów. Kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat w wysokości 1 020 złotych.

OGIEŃ NA TARASIE

W środę 17 sierpnia na tarasie domu jednorodzinnego w Nowym Gizewie wybuchł pożar. Ogień z dołu przeniósł się na wyższą kondygnację. W chwili zdarzenia w budynku nikogo nie było. Uszkodzeniu uległ górny taras, elewacja oraz stolarka okienna i drzwiowa. Straty spowodowane przez ogień oszacowano wstępnie na ok. 70 tys. złotych.