SZUKALI W BAGNIE, CHOĆ MIAŁA BYĆ W... WANNIE

W poniedziałek 31 października do dyspozytora z centrum powiadamiania ratunkowego zadzwoniła prosząca o pomoc kobieta. Poinformowała, że znajduje się w wannie i jest jej zimno. Odbierający zgłoszenie zamiast w „w wannie”, usłyszał jednak „w bagnie”, co spowodowało niemałe zamieszanie. Na nogi zostały postawione wszystkie służby, zadysponowano nawet ekipę wodno – nurkową. Jako potencjalne miejsca, gdzie może znajdować się poszukiwana wskazano okolice Burdąga, Narajt i Nowego Dworu. Strażacy przystąpili do przeczesywania kompleksów leśnych i terenów bagnistych. Sprawdzali też drogi i pobocza. Po około dwóch godzinach poszukiwań 48-latka została odnaleziona przez patrol policji na drodze w kierunku Waplewa. Jak się okazało, kobieta miała problemy psychiczne. W jej poszukiwaniach brało udział 28 strażaków i 40 policjantów.

UJĄŁ SPRAWCĘ KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

Pod koniec października do oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o ujęciu na gorącym uczynku sprawcy kradzieży z włamaniem. 69-letni mieszkaniec gminy Szczytno informował funkcjonariuszy, że zadzwoniła do niego właścicielka działki rekreacyjnej w Trelkowie. Kobieta powiedziała mu, że na podglądzie z kamer widzi nieznanego jej mężczyznę. 69-latek udał się we wskazane miejsce i zauważył uszkodzone drzwi do domku letniskowego oraz uszkodzoną kamerę monitoringu. Po chwili na terenie posesji dostrzegł też ukrywającego się w krzakach mężczyznę. Mieszkaniec gminy Szczytno zatrzymał go, po czym powiadomił o zajściu syna, który z kolei zadzwonił na policję. Przybyli na miejsce mundurowi zatrzymali podejrzanego o włamanie mężczyznę. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

POSZUKIWANY ZNALAZŁ SIĘ Z NARKOTYKAMI

W czwartek 3 listopada przed godziną 19.00 policjanci z posterunku w Wielbarku zapukali do drzwi mieszkania na terenie jednej z miejscowości w gminie Wielbark. Pod adresem tym miała się znajdować osoba poszukiwana. Na miejscu mundurowi zastali 27-letniego mieszkańca gminy. Rzeczywiście było on poszukiwany do odbycia kary aresztu. W trakcie zatrzymania policjanci znaleźli przy nim szklany słoik, w którym znajdowała się marihuana. Mężczyzna przyznał, że zabroniona substancja należy do niego. 27-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

POLICYJNY NAJAZD NA SALON GIER

W czwartek 3 listopada po godzinie 20.00 policjanci kryminalni ze Szczytna wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej udali się do nielegalnego salonu gier znajdującego się na terenie miasta. W środku zastali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 31 lat. Obaj to mieszkańcy Szczytna. W pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli znaczne ilości substancji zabronionych. Do posiadania ponad 300 gramów amfetaminy przyznał się 26-latek. Kolejne środki odurzające policjanci znaleźli przy 31-latku. Obaj mężczyźni usłyszeli  zarzut posiadania narkotyków i zostali zatrzymani. Wobec 26-latka prokuratura zastosowała dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje sąd. 31-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 26-latkowi – do 10 lat.

KOLIZJE W FARYNACH I NA DK 53

We wtorek 1 listopada w Farynach kierujący toyotą obywatel Białorusi stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń i po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego pozostał na miejscu zdarzenia.
Dzień później na odcinku drogi krajowej nr 53 między Jęcznikiem a Gromem miała miejsce kolizja z udziałem osobowego volkswagena. Autem podróżowała tylko kierująca nim 35-latka. Na szczęście nic się jej nie stało. Załoga karetki pogotowia uznała, że kobieta nie wymagała hospitalizacji.

Oprac. (ew)
na podst. KPP Szczytno,
KP PSP Szczytno