Reklama

Węgiel

NIESPRAWNY POJAZD, A KIEROWCA NA PODWÓJNYM GAZIE

W czwartek 9 lutego po godzinie 19.00 w Gromie policjanci szczycieńskiej drogówki zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Za kierownicą auta siedział 36-letni mieszkaniec powiatu szczycieńskiego. Po przebadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że ma on w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Na domiar złego okazało się, że pojazd, którym kierował 36-latek, jest niesprawny technicznie i nie ma obowiązkowego wyposażenia. W związku z tym mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny auta, a na kierującego nałożyli mandaty karne. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA

W sobotę 11 lutego po godzinie 17.00 na ul. Wileńskiej w Szczytnie kierujący fordem 19-latek z gminy Szczytno, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy opla. Za jego kierownicą siedział 21-latek, również z gminy Szczytno. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Mundurowi nałożyli na 19-latka mandat za spowodowanie kolizji.

 

CZUJKA WYKRYŁA CZAD

We wtorek 7 lutego strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na ul. Piłsudskiego w Szczytnie włączyła się czujka tlenku węgla. Pod wskazanym adresem, w łazience, ratownicy rzeczywiście wykryli niewielką ilość trującej substancji. Po przewietrzeniu miernik nie wykazał już czadu. Miejsce przekazano użytkownikom z zaleceniem nieużytkowania piecyka gazowego do czasu odbioru przez uprawnioną osobę.

 

POTRĄCONA NA DWORCU PKS

W piątek 10 lutego służby otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej na terenie zajezdni PKS na ul. Polskiej w Szczytnie. Poszkodowaną okazała się 76-letnia kobieta. Potrącona przez autobus piesza doznała uraz stawu skokowego i została przetransportowana do szpitala. W chwili przybycia służb kobieta była przytomna.