POLICJANCI Z OLSZTYNA NA TROPIE NIELEGALNYCH FAJEK

W środę 15 lutego policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, pełniąc służbę na terenie Szczytna, zauważyli mężczyznę, który na ich widok chwycił trzymaną obok siebie torbę i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg pieszy i zatrzymali go. Powód ucieczki szybko wyszedł na jaw. Okazało się, że 40-latek w torbie miał papierosy bez polskich znaków akcyzy. Przyznał, że należą do niego. Policjanci zabezpieczyli przy nim łącznie 380 paczek wyrobów tytoniowych, co w sumie dało 7600 sztuk papierosów.
Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny funkcjonariusze nie znaleźli nielegalnego towaru. 40-latek usłyszał zarzut. Odmówił składania wyjaśnień, przyznał się do popełnionego czynu i dobrowolnie poddał się karze.
Policja przypomina, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary każdorazowo decyduje sąd.

PIESZY POTRĄCONY NA PRZEJŚCIU

W środę 15 lutego po godzinie 18.00 na ulicy Wielbarskiej w Szczytnie doszło do potrącenia mężczyzny na przejściu dla pieszych. Z ustaleń policji wynika, że kierujący osobowym volkswagenem 67-letni mieszkaniec miasta nie ustąpił pierwszeństwa 58-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Z relacji świadków tego zdarzenia wynika, że kierowca nie wykazał żadnej reakcji mającej na celu zwolnienie bądź zatrzymanie pojazdu przed przejściem dla pieszych. W efekcie najechał na mężczyznę znajdującego się na środku pasów. 67-latek tłumaczył mundurowym, że jechał w kierunku ulicy Wielbarskiej od strony ulicy Skłodowskiej. Zbliżając się do przejścia dla pieszych miał nikogo nie widzieć. Dopiero gdy przejeżdżał przez pasy usłyszał huk i poczuł uderzenie. Wtedy wyszedł z auta i zobaczył, że potrącił  pieszego. W wyniku poniesionych obrażeń 58-latek został przewieziony do szpitala. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali 67-latkowi prawo jazdy.