NIE USTĄPIŁA STARSZEMU

W niedzielę 26 lutego po godzinie 15.00 w okolicach przejazdu kolejowego między Pasymiem a Tylkowem doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Z ustaleń policji wynika, że kierująca renault 19-letnia mieszkanka gminy Pasym, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu BMW, za kierownicą którego siedział 29-latek z województwa podlaskiego. Kierowcy obu aut byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. 19-latka została ukarana przez mundurowych mandatem za spowodowanie kolizji.

SZUKALI, AŻ ZNALEŹLI

W czwartek 23 lutego po godzinie 7.00 policjanci zatrzymali w Witówku 49-letniego mieszkańca gminy Jedwabno. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym do odbycia kary 11 miesięcy pozbawienia wolności za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. 49-latek został już przewieziony do zakładu karnego, w którym odsiedzi zasądzoną karę.

KOLEJNA OFIARA CYBERPRZESTĘPCY

W czwartek 23 lutego do Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zgłosił się mężczyzna, który padł ofiarą oszustwa internetowego i stracił swoje oszczędności.  79-letni mieszkaniec gminy Rozogi na jednym z popularnych portali społecznościowych zauważył reklamę, która gwarantowała duży zysk. Mężczyzna wypełnił formularz znajdujący się na stronie, a następnie podał swój numer telefonu. Po chwili do 79-latka zadzwonił nieznajomy podający się za maklera. Polecił przelać mężczyźnie określoną kwotę pieniędzy na wskazany przez niego numer konta. Przez pewien czas z 79-latkiem telefonicznie kontaktował się rzekomy makler oraz jego asystentka. Mieszkaniec gminy Rozogi udostępnił im swoje dane oraz dane karty bankomatowej. Gdy uświadomił sobie, że mógł paść ofiarą oszustów, zażądał zwrotu przelanych wcześniej pieniędzy. Przestępca poinformował swoją ofiarę, że do zwrotu pieniędzy konieczne będzie udostępnienie dowodu osobistego. 79-latek po raz kolejny okazał się łatwowierny i przesłał na wskazany adres mailowy dokument tożsamości. Następnie udał się do placówki swojego banku w celu zablokowania karty bankowej. Niestety, było już za późno. W wyniku oszustwa, mężczyzna stracił prawie 10 000 złotych.

PROMILOWY REKORDZISTA WEEKENDU

W sobotę 25 lutego przed godziną 23.00 do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Wynikało z niego, że kierujący oplem jedzie w kierunku Spalin Małych. Na miejsce skierowano patrol. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany pojazd, za kierownicą którego siedział 37-letni mieszkaniec gminy Rozogi. Mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy wyszło na jaw, że we krwi mężczyzny krążą blisko 2 promile. Dodatkowo okazało się, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych. Funkcjonariusze zatrzymali 37-latkowi prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny opla. Nieodpowiedzialny kierowca niebawem stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia w ręce policjantów wpadł także 35-letni mieszkaniec gminy Wielbark kierujący audi. Mężczyzna poruszał się trasą Maliniak – Zabiele. Jak ustalili mundurowi, był w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,2 promila alkoholu. Grozi mu kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2,5 tys. zł, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.