DRAMATYCZNA WALKA O ŻYCIE

W niedzielę ok. godziny 22.40 strażacy zostali wezwani na ul. Spółdzielczą w Szczytnie z powodu braku wolnej karetki. Na miejscu zastali kobietę, która udzielała pierwszej pomocy nieprzytomnemu starszemu mężczyźnie. Jak wynikało z przeprowadzonego wywiadu, mieszkał on sam. Przybyła mu na ratunek kobieta, znalazła seniora leżącego na podłodze bez oznak życia. Strażacy podjęli czynności mające na celu przywrócenie mężczyźnie funkcji życiowych. W międzyczasie na miejsce zadysponowano karetkę ze Świętajna, po pewnym czasie dojechał też zespół ratownictwa medycznego ze Szczytna. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

STRAŻACY UWOLNILI JĄ Z OBRĄCZEK

Do nietypowej interwencji zostali wezwani strażacy w sobotni ranek 11 marca. Na prośbę lekarza dyżurnego szczycieńskiego szpitala podjęli interwencję wobec 45-letniej kobiety, która doznała obrzęku palca serdecznego lewej ręki. Konieczne okazało się „siłowe” usunięcie z niego dwóch obrączek. Ratownicy przy użyciu specjalistycznego sprzętu zdjęli biżuterię, pozostawiając kobietę pod opieką lekarza.

WŁAMYWALI SIĘ DO DOMKÓW

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie ustalili sprawców serii włamań do domków letniskowych na terenie Piasutna. W sprawie zatrzymano pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat. Z ustaleń śledczych wynika, że w okresie od listopada 2022 r. do lutego 2023 r. sprawcy włamali się do czterech nieruchomości w gminie Świętajno. Łupem złodziei padły m.in.: okulary, wędki, sprzęt wędkarski, elektronika oraz alkohole. Dodatkowo, 19- i 20-latek w lutym br. z posesji w Piasutnie ukradli osobowego nissana. W niedzielę 5 marca 18-, 19-, 20- i 30-latek wdarli się na teren ogrodzonej działki w Piasutnie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutów m.in. kradzieży samochodu, kradzieży z włamaniem oraz zakłócenia miru domowego.