IVECO WJECHAŁO W VOLKSWAGENA

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w środę 15 marca przed godziną 7.00 na ul. Olsztyńskiej w Pasymiu. Pojazd marki Iveco Daily typu chłodnia wjechał w tył poprzedzającego go osobowego volkswagena. Wskutek zderzenia ranny został 27-letni kierowca auta osobowego. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, którzy następnie przekazali poszkodowanego załodze karetki pogotowia. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Szczytnie. Iveco podróżował tylko kierowca, który nie wymagał pomocy medycznej.

WALKA Z PĘKNIĘTĄ RURĄ

W sobotę 18 marca około godziny 1.50 w Pasymiu na ul. Pocztowej na jednej z prywatnych posesji pękła rura w studzience rewizyjnej doprowadzająca wodę do budynku jednorodzinnego. W momencie przyjazdu strażaków, studzienka była już całkowicie zalana. Ratownicy wypompowali z niej wodę i zakręcili zawór, odcinając dopływ wody do czasu usunięcia awarii.

SKLEPOWY ZŁODZIEJ W RĘKACH POLICJI

Szczycieńscy kryminalni ustalili sprawcę kradzieży dokonywanych w sklepach na terenie Szczytna. Łupem złodzieja padały głównie alkohol, artykuły spożywcze i chemiczne. Mundurowi pracujący nad tą sprawą wpadli na trop 26-letniego mieszkańca Szczytna. Ustalili, że łączna wartość skradzionych przez niego towarów przekroczyła kwotę 2,5 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do szczycieńskiej komendy. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży oraz jej usiłowania w warunkach recydywy, gdyż był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Mieszkaniec Szczytna przyznał się do popełnionego przestępstwa i złożył wyjaśnienia. Okazało się, że wszystko, co ukradł, sprzedawał przygodnie napotkanym osobom. O dalszym losie 26-latka zadecyduje sąd. Za kradzież w warunkach recydywy grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

OBAJ WINNI

W niedzielę 19 marca na trasie Karwica – Faryny dwa pojazdy zderzyły się bocznymi lusterkami. Policjanci ustalili, że do kolizji przyczynili się obaj kierujący – 26-letni mieszkaniec gminy Rozogi kierujący BMW oraz 61-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego siedzący za kierownicą alfa romeo.

- Mężczyźni podczas mijania się nie zachowali ostrożności – informuje sierż. Agata Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Dodaje, że pojazdami podróżowało łącznie sześć osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi. Mundurowi skierowali ich sprawę do sądu.