JAGUAR BEZ BADAŃ, A KIEROWCA ZAWIANY

W sobotę 25 marca około godziny 5.00 policjanci z wielbarskiego posterunku na ul. 1 Maja w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej jaguara. Za kierownica auta siedział 30-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego. Mundurowi przebadali mężczyznę alkomatem i wtedy okazało się, że miał on w organizmie prawie promil alkoholu. Na dodatek wyszło na jaw, że auto, którym kierował nie miało aktualnych badań technicznych. Policjanci zatrzymali 30-latkowi prawo jazy oraz dowód rejestracyjny samochodu. Nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.

ZDERZYŁ SIĘ Z DZIKIEM

W sobotę 25 marca około godziny 10.00 na trasie między Pasymiem a Grzegrzółkami kierujący mitsubishi zderzył się z dzikiem. Auto prowadził 52-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Na szczęście nie doszło do tragedii, kierowca nie odniósł obrażeń. Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność w czasie jazdy, szczególnie w okolicy lasów. - Każdy kierowca powinien zwracać uwagę na znaki, które informują o zagrożeniach, a takim może być wybiegająca na jezdnię zwierzyna – przypomina sierż. Agata Stefaniak z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

WPADŁ DO WYKOPU I ZŁAMAŁ NOGĘ

W poniedziałek 20 marca wieczorem, z powodu braku wolnych zespołów ratownictwa medycznego, strażacy zostali wezwani do udzielenia pomocy 74-letniemu mężczyźnie w Dźwierzutach. Po dotarciu na miejsce zastali poszkodowanego leżącego w łóżku. Okazało się, że doznał on złamania podudzia. Z relacji osoby, która przeniosła 74-latka do domu wynikało, że mężczyzna doznał urazu po tym, jak wpadł do wykopu znajdującego się na posesji. W trakcie działań strażaków na miejsce dojechała załoga karetki. Ratownicy zadecydowali o przetransportowaniu 74-latka do szpitala w Olsztynie.

KOLIZJA NA ŻEROMSKIEGO

W sobotę 25 marca około godziny 11.00 na ul. Żeromskiego w Szczytnie doszło do kolizji z udziałem dwóch aut osobowych. Z ustaleń policji wynika, że kierujący oplem 67-letni mieszkaniec gminy Wielbark, cofając, doprowadził do zderzenia z mercedesem, którym kierował 38-letni mieszkaniec gminy Jedwabno. Obaj mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Funkcjonariusze nałożyli na 67-latka mandat za spowodowanie kolizji.