ODPOWIE ZA USZKODZENIE CIAŁA

W poniedziałek 17 kwietnia kryminalni ze szczycieńskiej komendy zatrzymali 21-latka, który jest podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. To mieszkaniec Szczytna. W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna poszedł do mieszkania 23-letniego mieszkańca Szczytna, a następnie kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz i bił po ciele. Świadkiem tego zdarzenia była 72-letnia babcia pokrzywdzonego. Po zdarzeniu, 23-latek sam udał się do szpitala.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 21-latek usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do 5 lat.

DWIE KOLIZJE NA POLSKIEJ

W czwartek 13 kwietnia około godziny 15.30 na ul. Polskiej w Szczytnie kierująca audi 28-letnia mieszkanka powiatu ostrołęckiego, skręcając w lewo, uderzyła w scanię. Za kierownicą tego pojazdu siedział 32-latek z województwa kujawsko – pomorskiego. Oboje kierowcy byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. 28-latka została ukarana mandatem.
Do kolejnej kolizji, również na ul. Polskiej, doszło w piątek 14 kwietnia około godziny 17.00. Tym razem w zdarzeniu uczestniczyły motorower i auto osobowe. Z ustaleń policji wynika, że kierujący jednośladem marki Barton 69-letni mieszkaniec Szczytna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył tył opla, który prowadziła 21-latka z powiatu łomżyńskiego. Kierowcy byli trzeźwi i wyszli ze zdarzenia bez uszczerbku na zdrowiu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

PORANNA JAZDA Z PROMILAMI

W poniedziałek 17 kwietnia około godziny 3.00 na ul. Chodkiewicza w Wielbarku policjanci zauważyli audi, którego kierowca na ich widok gwałtownie skręcił i zatrzymał się na poboczu. Powód tego nerwowego zachowania szybko wyszedł na jaw. Kierujący autem 22-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego był nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. W pojeździe znajdowali się również pasażerowie – 24-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego oraz 23-letnia mieszkanka gminy Wielbark. Kierowca audi za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Prędko też nie usiądzie za kierownicą, bo policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

DWÓCH BEZ UPRAWNIEŃ, JEDNA ZA SZYBKA

W sobotę 15 kwietnia rano na ul. Szczycieńskiej w Dźwierzutach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej toyotę. Za kierownicą auta siedział 46-letni mieszkaniec Szczytna. Po sprawdzeniu danych jego oraz pojazdu wyszło na jaw, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania.
Drugi będący na bakier z przepisami kierowca wpadł w ręce mundurowych w niedzielę 16 kwietnia około godziny 4.30 w Wielbarku. Tym razem zatrzymany to 56-latek z powiatu przasnyskiego kierujący audi. Mężczyzna również nie miał uprawnień do kierowania.
Obaj zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.
W niedzielę na ul. Polnej w Świętajnie policjanci zatrzymali BMW. Kierująca nim 44-latka z województwa pomorskiego pędziła z prędkością 109 km/h na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie 44-latka odpowie przed sądem.