ZATRZYMANI WŁAMYWACZE

W piątek 21 kwietnia do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie dotyczące włamania do budynku gospodarczego w gminie Świętajno. Do zdarzenia miało dojść na początku kwietnia. Łupem włamywacza padł sprzęt wędkarski wartości 2 tys. złotych. Policjanci jeszcze w dniu zgłoszenia zatrzymali podejrzanego o kradzież mężczyznę. Okazał się nim 26-letni mieszkaniec gminy Świętajno, który przyznał się do stawianego mu zarzutu.
Również w piątek 21 kwietnia wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące możliwej próby włamania w Rozogach. Po udaniu się we wskazane miejsce, na terenie lokalu usługowego zastali mężczyznę, który wcześniej wyłamał zabudowę drzwi i dostał się do środka. Złapany na gorącym uczynku 36-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojej obecności w lokalu. Został zatrzymany i usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał.
Za popełnione przestępstwa obu mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

GROZIŁA, ŻE WYSKOCZY Z BALKONU

W niedzielę 23 kwietnia służby ratunkowe zostały skierowane do jednego z mieszkań na ul. Czarnieckiego w Wielbarku. Ze zgłoszenia wynikało, że przebywająca tam wraz z 15-letnim dzieckiem 33-latka próbuje wyskoczyć przez balkon. Na miejsce, oprócz strażaków, dotarły również patrol policji oraz załoga karetki pogotowia. Okazało się, że kobieta jest przytomna, ale znajduje się pod wpływem alkoholu. Ratownicy medyczni uznali, że 33-latka nie wymaga hospitalizacji. Z kolei policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu jej na izbę wytrzeźwień.

DACHOWANIE W JERUTKACH

W środę 19 kwietnia w Jerutkach doszło do wypadku drogowego. Służby, które przybyły na miejsce zastały audi a4 w rowie po dachowaniu. Samochodem kierował 21-letni mężczyzna. Jako pierwsze pomocy udzieliły mu osoby postronne będące świadkami zdarzenia. Kierowca był przytomny, ale doznał urazu głowy. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala w Szczytnie.