ŚMIERĆ NA POSESJI

W czwartek 4 maja strażacy zostali wezwani do jednej z posesji w Małszewie, gdzie u 73-latka doszło do zatrzymania krążenia. W tym czasie nie było wolnej karetki, stąd konieczność zadysponowania straży. Kiedy ratownicy dotarli na miejsce, 73-latek leżał przed domem, bez funkcji życiowych. Próbowały mu je przywrócić osoby postronne, ale ich wysiłki okazały się daremne. Działania związane z usiłowaniem przywrócenia mężczyźnie czynności życiowych kontynuowała załoga karetki, która w międzyczasie dotarła do Małszewa, ale również bez powodzenia. 73-latek zmarł.

DWA ZAKAZY NIE POMOGŁY

W piątek 5 maja po godzinie 4.00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego na ul. Kopernika w Wielbarku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego mercedesem. Po zweryfikowaniu danych mężczyzny i pojazdu okazało się, że 69-letni mieszkaniec powiatu przasnyskiego ma dwa zakazy prowadzenia. Orzeczone środki karne obowiązywały od września przez kolejne 12 miesięcy i od listopada ubiegłego roku przez 8 miesięcy. Mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

DO SPRZECZKI DO RĘKOCZYNÓW

W czwartek 4 maja około godziny 19.00 w Burdągu doszło do sprzeczki pomiędzy 30- i 53-latkiem. Od słów panowie szybko przeszli do rękoczynów. W pewnym momencie 30-letni mieszkaniec gminy Dźwierzuty popchnął 53-latka, a gdy ten upadł, zaczął kopać go po twarzy. Na pomoc pokrzywdzonemu ruszył 65-latek, który odciągnął agresora. Na miejsce przyjechała policja wezwana przez brata 53-latka.
Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę. Przy okazji wyszło na jaw, że był on poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu oraz doprowadzenia na posterunek w Purdzie. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

KOLIZJA NA SKRZYŻOWANIU

W piątek 5 maja tuż przed godziną 12.00 doszło do kolizji drogowej na skrzyżowaniu ulic Śląskiej i Mrongowiusza w Szczytnie. Z ustaleń policji wynika, że kierująca BMW 29-letnia mieszkanka Szczytna nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w bok kii, którą kierował 39-latek z województwa mazowieckiego. Oboje kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Policjanci ukarali 29-latkę mandatem.

KRAKSA W TYLKOWIE

W piątek 5 maja około godziny 11.00 w Tylkowie kierujący volkswagenem 21-letni mieszkaniec powiatu bartoszyckiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go innego volkswagena, którym kierowała 29-latka z województwa kujawsko – pomorskiego. Wskutek tego uderzył w tył pojazdu. Siła uderzenia była tak duża, że auto 29-latki wjechało w kolejny samochód, peugeot, za kierownicą którego siedziała 49-latka z powiatu olsztyńskiego. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli obrażeń i byli trzeźwi. W trakcie weryfikacji danych uczestników kolizji i ich pojazdów okazało się, że volkswagen, którym kierował 21-latek, nie ma aktualnego badania technicznego, a do tego jeszcze zatrzymany dowód rejestracyjny. Policjanci nałożyli na 21-latka mandaty za popełnione wykroczenia.