NA POMOC SENIORCE PO DRABINIE

W piątek 19 maja zaniepokojeni sąsiedzi mieszkającej w bloku na ul. Lipperta 83-latki wezwali straż pożarną. Powodem było to, że zauważyli starszą kobietę leżącą na balkonie znajdującym się na II piętrze. Nie mogąc się do niej dostać, powiadomili służby. Strażacy po dotarciu na miejsce stwierdzili, że 83-latka jest przytomna, ale ma problemy z poruszaniem. Dostali się do niej przy użyciu drabiny hydraulicznej. Kobieta została przebadana przez załogę karetki pogotowia. Ratownicy uznali, że nie wymaga hospitalizacji i pozostawili seniorkę pod opieką najbliższej rodziny.

KROWA UTKNĘŁA W BAGNIE

W środę 17 maja strażacy otrzymali zgłoszenie o krowie, która utknęła w bagnie na pastwisku w Rumach. Zwierzę nie było w stanie wydostać się z pułapki, dlatego konieczna okazała się interwencja ratowników. Przy użyciu lin asekuracyjnych wyciągnęli oni krowę z bagna. W akcji brało udział czterech strażaków z OSP Rumy.

TAJEMNICZA KOLIZJA

W poniedziałek 22 maja około godziny 4.30 w Romanach doszło do kolizji z udziałem seata leona. Po dotarciu na miejsce strażacy zastali leżący w rowie na dachu samochód. W pojeździe ani w jego najbliższym sąsiedztwie nikogo jednak nie było. Działania strażaków polegały na postawieniu auta na kołach i przeszukaniu okolicy. Następnie miejsce akcji przekazano policji, która prowadzi czynności w tej sprawie.

ZDERZENIE DWÓCH ROWERZYSTÓW

We wtorek 16 maja około godziny 15.00 na ulicy Kazimierza Wielkiego w Szczytnie doszło do nietypowego zdarzenia drogowego. Ze zgłoszenia, które dotarło do policji wynikało, że udział w nim brali dwaj… rowerzyści. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że 64-letni mieszkaniec Szczytna, włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się drogą dla rowerów 29-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Policjanci sprawdzili trzeźwość rowerzystów. Badanie wykazało, że 64-latek znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny.