KUNA W PRZEWODACH

W środę 5 lipca w budynku handlowo – usługowym na ul. Wyspiańskiego w Szczytnie doszło do nietypowego zdarzenia z udziałem… kuny. Zwierzak zaklinował się w okablowaniu na suficie i nie był w stanie samodzielnie się wydostać z plątaniny przewodów. Konieczna okazała się interwencja strażaków, którzy za pomocą chwytaka ściągnęli kunę na dół. Następnie cała i zdrowa została wypuszczona do lasu.

 

KŁUSOWNIK W SIECIACH POLICJI

W czwartek 6 lipca policjanci zatrzymali 68-letniego mieszkańca gminy Pasym poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna przebywał w swoim miejscu zamieszkania. Ma on do odbycia karę zastępczą 211 dni pozbawienia wolności za kłusownictwo. 68-latek był poszukiwany od maja. Mieszkaniec gminy Pasym trafił już do zakładu karnego.

 

CZY AŻ TAK ICH GNĘBIŁ KAS?

Wielką potrzebę konsumpcji alkoholu miało dwóch mieszkańców gminy Jedwabno, którzy w środę 5 lipca włamali się do jednego z barów. Łupem sprawców padło 13 butelek z procentowym trunkiem. Ponadto mężczyźni zniszczyli drzwi wejściowe oraz siedem kamer monitoringu. Jeden ze sprawców, 31-latek, ukrył się nieopodal miejsca zdarzenia i wkrótce został zatrzymany przez policję. W trakcie przeszukania miał przy sobie część skradzionych rzeczy. Przyznał się mundurowym, że włamał się do baru wraz z 26-letnim kolegą, który jeszcze tego samego dnia również wpadł w ręce funkcjonariuszy. Mężczyźni zostali przewiezieni do szczycieńskiej komendy. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Grozi im kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

 

NIEOSTROŻNI KIEROWCY

W piątek 7 lipca około godziny 10.30 na ul. Leyka w Szczytnie kierujący volkswagenem 18-letni mieszkaniec Szczytna nie zachował bezpiecznej odległości za poprzedzającym go renault i uderzył w jego tył. Samochodem tym kierował 48-latek z gminy Szczytno. Obaj kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
W sobotę 8 lipca na trasie Faryny – Kokoszki kierujący BMW 18-latek z województwa mazowieckiego oraz kierujący skodą 37-latek z Warszawy podczas wymijania zderzyli się lusterkami bocznymi. Samochodami podróżowało łącznie pięć osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Funkcjonariusze nałożyli mandaty karne na obu kierujących za spowodowanie kolizji.

 

73-LATKA ODPOWIE ZA KRADZIEŻE

W piątek 7 lipca policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie zatrzymali kobietę podejrzaną o dokonanie licznych kradzieży sklepowych. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od kilku tygodni. Okazało się, że 73-letnia mieszkanka Szczytna, od maja do czerwca dokonywała kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta.
Szczycieńscy śledczy przedstawili kobiecie zarzut dokonania 30 drobnych kradzieży sklepowych, do którego się przyznała. Jak się okazało, 73-latka, wykorzystywała nieuwagę personelu i kradła głównie produkty spożywcze. Straty oszacowano na kwotę łączną prawie 1,5 tys. złotych.
Za popełnione przestępstwo grozi kobiecie kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.