NIETRZEŹWY SPRAWCA KOLIZJI

W czwartek 13 lipca około godziny 17.00 na odcinku drogi krajowej nr 53 w Olszynach kierujący peugeotem 26-letni mieszkaniec Olsztyna uderzył w tył poprzedzającego go renault, za kierownicą którego siedział 72-latek z powiatu bartoszyckiego. Na szczęście mężczyznom nic się nie stało. Policjanci sprawdzili trzeźwość obu kierujących. Wtedy wyszło na jaw, że 26-latek jest pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało w jego organizmie blisko promil. Sprawca kolizji został ukarany mandatem. Ponadto mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo olsztynianin odpowie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do piętnastu lat. Dodatkowo mężczyzna musi się liczyć z tym, że poniesie dotkliwe konsekwencje finansowe.

SPŁONĘŁO RENAULT

W niedzielę 16 lipca chwilę po północy na ul. Bema w Szczytnie doszło do pożaru renault laguny zaparkowanego na jednej z posesji pomiędzy budynkami mieszkalnymi. Ogniem objęty był przód pojazdu. Do akcji przystąpili strażacy, podając na palące się auto środek gaśniczy. Niestety, samochód został całkowicie zniszczony. 

ONA NIEOSTROŻNA, ON BEZ UPRAWNIEŃ

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło w piątek 14 lipca w Witówku. Z ustaleń policji wynika, że kierująca oplem 28-latka z gminy Szczytno podczas wymijania uderzyła w volkswagena, za kierownicą którego siedział jej równolatek, mieszkaniec gminy Jedwabno. W trakcie sprawdzania danych kierujących w bazie danych, okazało się, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy. Zarówno on, jak i 28-latka, byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. Mieszkanka gminy Szczytno została ukarana mandatem za spowodowanie kolizji, natomiast sprawę 28-latka mundurowi skierowali do sądu. Mężczyzna odpowie za prowadzenie pojazdu bez uprawnień. Grozi mu za to kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

DWULATEK POTRĄCONY PRZEZ HULAJNOGĘ

W sobotę 15 lipca w pobliżu pola namiotowego w Głęboczku doszło do potrącenia 2-letniego chłopca przez kierującego hulajnogą akumulatorową. Na miejscu jako pierwsi stawili się strażacy z OSP Wesołowo. Dwulatek znajdował się pod opieką rodziców. Dziecku udzielono na miejscu pierwszej pomocy, a następnie przetransportowano do szpitala dziecięcego w Olsztynie na obserwację. 

STŁUCZKA NA NAUCZYCIELSKIEJ

W sobotę 15 lipca policjanci ze Szczytna interweniowali w miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Nauczycielskiej w Szczytnie. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący fiatem 22-letni mieszkaniec województwa pomorskiego, cofając uderzył w prawidłowo zaparkowanego mercedesa. W aucie tym nikogo nie było. 22-latek był trzeźwy. Policjanci nałożyli na niego mandat karny za popełnione wykroczenie.