ZA MOCNO SKRÓCIŁA DYSTANS

W sobotę 22 lipca około godziny 17.00 na drodze krajowej nr 58 w Marksewie zderzyły się dwa samochody osobowe. Jak ustalili policjanci drogówki, kierująca toyotą 36-letnia mieszkanka Warszawy nie zachowała bezpiecznej odległości od poprzedzającego ją forda i uderzyła w jego tył. Autem tym kierowała 45-letnia mieszkanka województwa łódzkiego. Łącznie samochodami podróżowało pięć osób. Nikomu nic się nie stało. Obie kierujące były trzeźwe. Policjanci ukarali 36-latkę mandatem za spowodowanie kolizji.

FORD BEZ BADAŃ "SPRAWCĄ" KOLIZJI

W niedzielę 23 lipca około godziny 23.00 na ul. Odrodzenia w Szczytnie kierujący fordem 36-letni mieszkaniec gminy Rozogi zderzył się z audi, którym kierowała 41-latka z gminy Szczytno. Policjanci ustalili, że kobieta zatrzymała pojazd przed przejściem dla pieszych, po czym w jego tył uderzył ford. W trakcie policyjnych czynności na miejscu zdarzenia wyszło na jaw, że samochód 36-latka nie ma aktualnych badań technicznych. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny forda i nałożyli na kierowcę mandat. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Oboje kierujący byli trzeźwi.

ŻMIJA NA SŁOŃCU

We wtorek 18 lipca strażacy otrzymali zgłoszenie, że na jednej z posesji w Powałczynie, na stosie drewna wygrzewa się żmija. Potencjalnie niebezpieczne dla ludzi zwierzę nie nacieszyło się długo odpoczynkiem na słońcu, bo zostało schwytane do worka, a następnie wypuszczone do lasu. Z zagrożeniem uporali się strażacy z OSP Piasutno.

STŁUCZKA PODCZAS WYMIJANIA

W piątek 21 lipca przed godziną 13.00 na drodze krajowej nr 57 między Dźwierzutami a Biskupcem miała miejsce kolizja z udziałem dwóch samochodów osobowych. Według ustaleń policji, kierująca BMW 41-letnia mieszkanka gminy Szczytno podczas wymijania zderzyła się z prawidłowo jadącym volvo, za kierownicą którego siedział 33-latek z gminy Szczytno. Oboje kierowcy nie odnieśli obrażeń. 41-latka za spowodowanie kolizji została ukarana mandatem.